Trwa ładowanie...

Burza wokół słów Czarnka o LGBT. KUL "prawdopodobnie się odetnie"

Przemysław Czarnek jest nie tylko posłem PiS, ale również pracownikiem naukowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jego słowa o LGBT i ludziach, którzy "nie są równi ludziom normalnym" wywołały burzę. Uczelnia zapowiada, że nie będzie w tej sprawie milczeć.

Burza wokół słów Czarnka o LGBT. KUL "prawdopodobnie się odetnie"Źródło: East News
d32we5m

Z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Przemysław Czarnek związany jest od ponad 20 lat. Tutaj kończył studia magisterskie, później doktoranckie. Stopień doktora uzyskał w 2006 roku, a w międzyczasie dostał posadę asystenta w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Od 2007 roku jest adiunktem. W 2015 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk prawnych.

Teraz jednak uczelnia ma odciąć się od słów swojego wieloletniego pracownika. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska, ale w KUL usłyszeliśmy, że władze uczelni nie będą milczeć. - Prawdopodobnie się od tego odetniemy. To jest stanowisko wypowiadane przez indywidualne osoby, a nie władze uczelni - powiedział w rozmowie z WP jeden z pracowników uczelni.

d32we5m

Czarnek wywołał burzę. Zareagował wiceprezes PiS

Przemysław Czarnek wywołał burzę słowami, że społeczność LGBT nie jest "równa ludziom normalnym". - Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym - powiedział na antenie TVP Info. Według niego "LGBT to ideologia, która fałszuje rzeczywistość, wprowadza totalny relatywizm i próbuje zrównać dobro ze złem".

- Spacerowanie ojca z dzieckiem po ulicy to prawo człowieka. Bieganie z gołym biustem i genitaliami po ulicy to nie jest prawo człowieka. I żadnej równości tu nie ma. Nie można zrównywać dobra ze złem. Sorry, prościej nie potrafię - tłumaczył później na Twitterze.

Do wypowiedzi odniósł się europoseł i wiceprezes PiS Joachim Brudziński. Jego zdaniem te słowa w ogóle nie powinny paść. - Niektórym moim kolegom w ferworze ideologicznych sporów emocje odbierają zdrowy rozsądek i padają słowa które nigdy nie powinny paść - stwierdził.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bodnar: Jesteśmy na rozchybotanej łódce

d32we5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32we5m
Więcej tematów