Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
aukcja
11-11-2015 (22:20)

Brylant "Blue Moon" pobił na aukcji wszelkie rekordy

Słynny niebieski brylant "Blue Moon" został sprzedany na aukcji w Genewie za 43,2 mln franków szwajcarskich (43 mln USD) - poinformował dom aukcyjny Sotheby's. To absolutny rekord zarówno jeśli chodzi o sam kamień, jak i cenę za karat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diament Blue Moon
Diament Blue Moon (Informacja prasowa)
WP

Przed aukcją szacowano, że 12-karatowy klejnot pójdzie pod młotek za kwotę między 35 a 55 mln dolarów.

Razem z opłatą aukcyjną nabywca z Hongkongu, który licytował przez telefon, zapłacił 48,6 mln franków szwajcarskich.

Przed oszlifowaniem kamień ważył 29,6 karata. Został znaleziony w ubiegłym roku w znanej południowoafrykańskiej kopalni Cullinan. Pochodzi z niej m.in. brylant Gwiazda Afryki, który zdobi brytyjskie klejnoty koronne.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP