Trwa ładowanie...

"bruLion" kończy 30 lat. Z tej okazji organizuje koncert charytatywny

Organizatorzy będą zbierać pieniądze na budowę łaźni i ogrzewalni dla osób bezdomnych i na walkę z depresją wśród dzieci i młodzieży.

"bruLion" kończy 30 lat. Z tej okazji organizuje koncert charytatywny
d2chqr2
d2chqr2

30 lat temu powstało pismo literackie "bruLion", które było odpowiedzią literatów na opresje władz PRL-u wobec artystów. Z tej okazji w Teatrze Kamienica w czwartek 29 września o 19.00 odbędzie się jubileuszowy koncert charytatywny.

Jak powiedział Robert Tekieli współzałożyciel pisma - kiedyś był "bruLion" skandalami słynący, a dziś - dobroczynnością. Dlatego wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny. Organizatorzy będą zbierać pieniądze na budowę łaźni i ogrzewalni dla osób bezdomnych i na walkę z depresją wśród dzieci i młodzieży. Część środków będzie też przeznaczonych edukację dzieci w Kenii.

- Jedna porcja lodów to może być semestr nauki dla jednego dziecka - to jest niewyobrażalne - ale prawdziwe - powiedział Robert Tekieli. Były redaktor naczelny pisma powiedział, że dla niego w czasach PRL-u "bruLion" był walką o prawdę, dlatego to pismo powstało. - Myśmy nienawidzili tej rzeczywistości stanu wojennego( ...) myśmy po prostu szukali prawdy i nie chcieliśmy żyć w takim kraju - powiedział Tekieli.

Wystąpia m.in. Krzysztoń i Soyka

Tekieli nadzieję, że środowisko ludzi dawniej zawiązanych z Brulionem, a obecnie działających w różnych dziedzinach, na nowo zjednoczy się wokół idei dobroczynności. 30 rocznica powstania pisma rozpoczyna rok "bruLionu" - który potrwa... dwa lata. Ostatnie wydarzenia rocznicowe zaplanowano w czerwcu 2018 roku.

Koncert odbędzie 29 września o godz. 19.00. Wystąpią: Antonina Krzysztoń, Adam Strug, Brzóska de Paulus & Stanisław Soyka, Full Power Spirit + Arcadio freestyle + PrykONE beat-box + Cat’s Claw Crew break-dance, Maleo Reggae Rockers. Prowadzenie: Ania Golędzinowska, Marek Mądrzejewski, Robert Tekieli.

d2chqr2
d2chqr2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chqr2
Więcej tematów