Trwa ładowanie...
d7hm0a1

Brudziński: Jarosław Kaczyński był w miejscu świętym dla wszystkich Polaków

To połączenie zalet Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego sprawiło, że walka o fotel prezydenta okazała się skuteczna – powiedział w „Jeden na jeden” w TVN24 Joachim Brudziński, poseł PiS i członek sztabu Andrzeja Dudy. Wyjawił też, dlaczego Jarosław Kaczyński nie był wczoraj na wiecu wyborczym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d7hm0a1

- Nie zaskoczyło mnie to, że Andrzej Duda nie podziękował Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo z chwilą ogłoszenia wyniku wyborów staje się prezydentem wszystkich Polaków – powiedział Brudziński.

Dlaczego szefa PiS nie było na niedzielnym wieczorze wyborczym?

- Jarosław Kaczyński był wczoraj na Jasnej Górze - w miejscu świętym dla wszystkich Polaków zawierzył los tej kampanii, prezydentury i ojczyzny naszej Matce - dodał Brudziński.

d7hm0a1

- Jesteśmy dalecy od triumfalizmu, przed nami ciężka praca. Andrzej Duda od rana spotyka się z Polakami, chce być prezydentem dialogu, tak jak obiecywał. Mijająca kadencja pilnowania żyrandola okazała się nieskuteczna. Prezydent nie powinien chować się za drzwiami pałacu, powinien być wśród ludzi – stwierdził Brudziński.

Młodzi ludzie w osobie Andrzeja Dudy będą mieli orędownika swoich interesów. Prezydentowi elektowi nie zabraknie determinacji żeby realizować obietnice wyborcze – powiedział w „Jeden na jeden” w TVN24 Joachim Brudziński.

"Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy"

- Jarosław Kaczyński jest bardzo wzruszony i szczęśliwy. To jest ważne wydarzenie dla PiS-u. To geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego spowodował, że dziś prezydentem jest Duda - powiedziała Beata Szydło w Kontrwywiadzie RMF FM Konrada Piaseckiego.

d7hm0a1

Na pytanie, czy prezes dzwonił z gratulacjami, wiceprzewodnicząca PiS odpowiedziała, że obaj panowie byli w kontakcie. - Dziś otwiera się droga do zwycięstwa w wyborach jesiennych. Trzeba walczyć o pełną pulę. Szansa jest bardzo, bardzo duża. Przez 8 lat PO prowadziła agresywną walkę z nami. Dzisiaj poniosła za to karę. Kandydatem na premiera i premierem jesienią będzie Jarosław Kaczyński. Póki co jego doświadczenie się sprawdza - dodała. - Teraz jest ten czas, że będzie moment na przygotowanie tego wszystkiego. Kampania parlamentarna pod hasłem "cała władza w ręce PiS-u" - dodała Beata Szydło.

d7hm0a1

Podziel się opinią

Share
d7hm0a1
d7hm0a1
Więcej tematów