Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 2021. Nie przegap terminu! Do kiedy można z niego skorzystać?

Bon turystyczny obowiązuje do 31 marca 2022 roku, ale nie jest wykluczone, że rząd przedłuży ten termin. Ma to związek z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Share
Bon turystyczny. Do kiedy będzie obowiązywać?
Bon turystyczny. Do kiedy będzie obowiązywać?Źródło: Pixabay
d3mfg05

Bon turystyczny to program zwany też "500+ na wakacje". To rządowy pomysł, który został wprowadzony w zeszłym roku i miał pomóc polskiej turystyce w wyjściu z kryzysu, który był spowodowany pandemią koronawirusa i rządowymi ograniczeniami. Przez wiele miesięcy zamknięte były hotele, pensjonaty i wiele atrakcji turystycznych.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Rząd przewidywał, że z bonu turystycznego będzie można skorzystać do 31 marca 2021 roku, ale nie jest wykluczone, że termin ten zostanie wydłużony.

d3mfg05

Bon turystyczny. Czy zostanie przedłużony?

Ma to związek z wieloma obostrzeniami, które na kilkanaście tygodni wyłączyły branżę turystyczną i rozrywkową. Choć program o bonie turystycznym obowiązywał, to praktycznie nie było gdzie go zrealizować. Dlatego Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii prowadzi analizy dotyczące wykorzystania bonów i ewentualnych możliwości wydłużenia terminu realizacji programu.

W programie Polski Bon Turystyczny rząd dofinansował wakacje Polaków. Bon można było wykorzystać na noclegi i inne usługi turystyczne realizowane na terenie Polski. Przez lockdown skorzystało z niego tylko około 25 proc. uprawnionych.

Branża turystyczna została otwarta 8 maja. Od tego czasu hotele mogą otworzyć 50 proc. miejsc dla turystów i jak informowali ich właściciele, Polacy tłumnie korzystają z możliwości udania się na turystyczne wyjazdu. Do 30 kwietnia 2021 roku polskim rodzinom przyznano 1,4 mln bonów o wartości 1,2 mld zł.

Czeka nas drożyzna w restauracjach? "Przez inflację musieliśmy podnieść ceny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mfg05

Podziel się opinią

Share
d3mfg05
d3mfg05
Więcej tematów