Trwa ładowanie...
dq0p5cc

"Bombowy" żart 14-latka z Rybnika

Bomba w jednym z domów na terenie Rybnika? Policja po tym zgłoszeniu ewakuowała mieszkańców i sprawdziła cały budynek. Materiałów wybuchowych jednak nie znalazła. Okazało się, że za całą sprawą stoi 14-latek.
Share
"Bombowy" żart 14-latka z Rybnika
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
dq0p5cc

"U was w domu jest podłożona bomba" - taką informację usłyszeli w telefonie mieszkańcy jednego z domów jednorodzinnych w Rybniku. Na miejsce natychmiast zostali skierowani strażacy, pogotowie oraz policja.

Mundurowi w rozmowie z osobami zgłaszającymi ustalili, że nieznana im osoba, kilkakrotnie zadzwoniła na telefon komórkowy. W słuchawce usłyszeli męski głos. Mieszkańcy byli przerażeni otrzymaną wiadomością. Nie mieli pojęcia, kto i dlaczego miałby to zrobić.

Kiedy na miejscu pracował policjant z psem do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych, śledczy ustalali, kto zadzwonił z informacją o podłożeniu bomby. Kilka godzin później mundurowi pojechali do jednego z mieszkań w Rybniku, w którym jak podejrzewali, mogła przebywać osoba, która dzwoniła. Okazało się, że za całą sprawą stoi 14-letni rybniczanin.

W rozmowie z policjantami chłopak przyznał się, że to on kilkakrotnie dzwonił do swojego kolegi z taką informacją i był to tylko głupi żart. Teraz sprawą 14-latka zajmie się sąd rodzinny.

dq0p5cc

Podziel się opinią

Share
dq0p5cc
dq0p5cc
Więcej tematów