Trwa ładowanie...
02-11-2015 09:05

Błaszczak: nowy rząd nie będzie rządem autorskim, ale drużyny PiS

Trwają konsultacje wewnętrzne w sprawie utworzenia rządu, nie będzie to rząd autorski, ale drużyny PiS - powiedział szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że rola Beaty Szydło w tych konsultacjach jest kluczowa. Podkreślił, że celem konsultacji jest stworzenie jak najlepszego rządu, żeby mógł niezwłocznie przystąpić do pracy.

Share
Błaszczak: nowy rząd nie będzie rządem autorskim, ale drużyny PiSŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3aka4e

- Rząd powstaje, to są konsultacje wewnętrzne. To nie będzie rząd autorski, to będzie rząd PiS (...). Rząd drużyny PiS, o której mówiliśmy wielokrotnie, którą przedstawiliśmy chociażby na konwencji programowej PiS w Katowicach. Nas łączy program, nas łączą projekty ustaw - mówił Błaszczak w TVN24. Zaznaczył jednocześnie, że rola Beaty Szydło w tych konsultacjach jest kluczowa. Podkreślił, że celem konsultacji jest stworzenie jak najlepszego rządu, żeby mógł niezwłocznie przystąpić do pracy.

Błaszczak podkreślił, że być może za dwa tygodnie odbędzie się posiedzenie Sejmu, ale - jak dodał - to zależy od prezydenta Andrzeja Dudy.

- No i wtedy wszystko się rozstrzygnie. Terminy konstytucyjne są oczywiście wskazane, one będą przestrzegane. Do 24 listopada odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym wyłonione zostanie prezydium Sejmu, a także pan prezydent powierzy misję tworzenia rządu - powiedział Błaszczak.

d3aka4e

Błaszczak: mamy projekty ustaw i niezwłocznie ruszmy z pracą w Sejmie

- Najważniejsze jest to, co zrobimy (...). My postawiliśmy sobie cele i zadania. Mamy projekty ustaw przygotowane i niezwłocznie ruszmy z pracą w Sejmie - zapewnił polityk PiS.

Błaszczak wskazał m.in. na projekty związane ze strony wydatkową m.in. ustawy 500+, projekt prezydenta Andrzeja Dudy powrotu do wieku emerytalnego, czy projekt dotyczący narodowego programu zatrudnienia oraz związane ze stroną dochodową, m.in. projekty podatkowe, w tym o podatku od banków, czy od sklepów wielkopowierzchniowych.

Pytany, czy deficyt budżetowy zostanie powiększony (rząd założył, że deficyt w 2016 r. nie przekroczy 54,6 mld zł) Błaszczak powiedział, że projekt budżetu jest na cały rok. "Może być tak, że w pewnym okresie w ciągu kilku miesięcy być może ten deficyt będzie wyższy, ale nasza propozycja jest zbilansowana. Postaramy się, aby nasza propozycja spowodowała przede wszystkim rozwój gospodarczy, bo to jest najważniejsze, nowe miejsca pracy, pieniądze na inwestycje" - zadeklarował Błaszczak.

d3aka4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aka4e
Więcej tematów