Trwa ładowanie...

Biały Dom opublikował listę prezentów, jakie otrzymał Barack Obama

Biały Dom opublikował listę i wartość prezentów jakie Barack Obama otrzymał podczas swoich zagranicznych podróży w 2014 roku. W tym przypadku najbardziej hojny okazał się saudyjski król Abdullach. Znamy również wartość upominków jakimi Obama obdarowany został podczas swojej wizyty w Polsce.

Share
Biały Dom opublikował listę prezentów, jakie otrzymał Barack Obama
Źródło: AFP
d33yewf

Prezydent USA w Warszawie był w czerwcu 2014 roku. Biały Dom poinformował, że ówczesny premier Donald Tusk podarował mu zestaw komputerowej gry ''Wiedźmin'', a wartość tych prezentów wyceniono na 500 dolarów.

Niekwestionowanym liderem jest nieżyjący już saudyjski krół Abdullah. Obdarował on Baracka Obamę, pierwszą damę Michelle oraz jego córki Malię i Sashę upominkami na kwotę jednego miliona trzystu pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Składała się na to przede wszystkim bardzo droga i cenna biżuteria.

d33yewf

Jednak amerykański prezydent z pewnością nie zatrzyma większości prezentów jakie otrzymuje podczas swoich zagranicznych podróży. Według prawa, które obowiązuje w USA, gospodarz Białego Domu po zakończeniu urzędu, jeżeli chce cokolwiek zabrać ze sobą to musi za to zapłacić aktualną rynkową cenę. Jeżeli prezydent się na to nie zdecyduje to prezenty trafiają do państwowych archiwów czy prezydenckiej biblioteki.

d33yewf

Podziel się opinią

Share
d33yewf
d33yewf
Więcej tematów