Trwa ładowanie...
d3hggrw
IAR

Biały Dom opublikował listę prezentów, jakie otrzymał Barack Obama

Biały Dom opublikował listę i wartość prezentów jakie Barack Obama otrzymał podczas swoich zagranicznych podróży w 2014 roku. W tym przypadku najbardziej hojny okazał się saudyjski król Abdullach. Znamy również wartość upominków jakimi Obama obdarowany został podczas swojej wizyty w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biały Dom opublikował listę prezentów, jakie otrzymał Barack Obama
(AFP)
d3hggrw

Prezydent USA w Warszawie był w czerwcu 2014 roku. Biały Dom poinformował, że ówczesny premier Donald Tusk podarował mu zestaw komputerowej gry ''Wiedźmin'', a wartość tych prezentów wyceniono na 500 dolarów.

Niekwestionowanym liderem jest nieżyjący już saudyjski krół Abdullah. Obdarował on Baracka Obamę, pierwszą damę Michelle oraz jego córki Malię i Sashę upominkami na kwotę jednego miliona trzystu pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Składała się na to przede wszystkim bardzo droga i cenna biżuteria.

Jednak amerykański prezydent z pewnością nie zatrzyma większości prezentów jakie otrzymuje podczas swoich zagranicznych podróży. Według prawa, które obowiązuje w USA, gospodarz Białego Domu po zakończeniu urzędu, jeżeli chce cokolwiek zabrać ze sobą to musi za to zapłacić aktualną rynkową cenę. Jeżeli prezydent się na to nie zdecyduje to prezenty trafiają do państwowych archiwów czy prezydenckiej biblioteki.

d3hggrw

Podziel się opinią

Share

d3hggrw

d3hggrw
Więcej tematów