Trwa ładowanie...
dwj4ykw

Będzie linia tramwajowa do Wilanowa? "Tunele, rozgałęzienia i odnogi"

Spółka prowadzi prace przygotowawcze przy szczegółowym określeniu koncepcji przebiegu linii tramwajowej z Dworca Zachodniego do Wilanowa. Aktualnie trwa przetarg, którego zwycięzca wyznaczy m.in. charakter organizacji ruchu, niezbędną dokumentację do uzyskania decyzji środowiskowej oraz rodzaj zasilania trakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie linia tramwajowa do Wilanowa? "Tunele, rozgałęzienia i odnogi"
(WawaLove.pl)
dwj4ykw

Opracowanie dla całej koncepcji podzielone jest na sześć zadań:

- od Dworca Zachodniego do Bitwy Warszawskiej 1920 r.
- od Banacha do Rakowieckiej,
- od stacji Pole Mokotowskie do Św. Bonifacego, wraz z odnogami,
- od Św. Bonifacego do Południowej Obwodnicy Warszawy,
- budowę pętli lub torów odstawczych przy stacji Ratusz Arsenał,
- odnogi m.in. przy: Gagarina, Nehru oraz Czerniakowskiej-bis do ulicy Melomanów.

Co istotne, cała linia pomiędzy Dworcem Zachodnim a Wilanowem ma przyjąć formę szybkiego tramwaju, który będzie zatrzymywał się na stosunkowo niewielkiej ilości przystanków. W przypadku odcinka do Grójeckiej istnieje potencjalny wariant, zakładający budowę tunelu pod Parkiem Zachodnim. Na skrzyżowaniu z samą Grójecką również powstałby tunel tramwajowy umożliwiający bezpieczny, szybki, a co najważniejsze bezkolizyjny przejazd. W przypadku przejazdu przez Pole Mokotowskie są brane pod uwagę trzy warianty (np. w ciągu ulic Banacha i Batorego czy wzdłuż Banacha oraz Rostafińskich).

dwj4ykw

Tak samo trzy potencjalne rozwiązania są przewidziane dla ostatniego odcinka w Wilanowie. Każde z nich zakłada jednak możliwość przedłużenia tramwaju do ulicy Pałacowej. Samo zamówienie będzie się składać z trzech etapów. Pierwszy przewiduje przygotowanie wielowymiarowej koncepcji. Drugi to materiały do decyzji środowiskowej, a trzeci - finalne opracowanie. Oferty w przetargu na koncepcję są przyjmowane do 17 września br. Linię z Dworca Zachodniego do Wilanowa będzie obłsugiwać 50 nowych, dwukierunkowych tramwajów. Całość materiału na temat możliwych koncepcji przebiegu trasy dostępna jest tutaj.

dwj4ykw

Podziel się opinią

Share
dwj4ykw
dwj4ykw
Więcej tematów