Trwa ładowanie...
dgwwjr9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Barack Obama zatwierdził wysłanie do Iraku kolejnych 1500 żołnierzy

Prezydent USA Barack Obama zatwierdził wysłanie do Iraku kolejnych żołnierzy; ich liczba nie przekroczy 1500. Amerykański kontyngent, który do tej pory liczył 1400 osób, walczy w Iraku z bojownikami Państwa Islamskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Jim Lo Scalzo)
dgwwjr9

Amerykańskie źródła rządowe poinformowały, że Waszyngton ma również zamiar szkolić irackich żołnierzy walczących z Państwem Islamskim.

Biały Dom zapowiedział, że zwróci się do Kongresu o dodatkowe 5,6 mld dol. na nieprzewidziane operacje wojskowe wymierzone w bojowników IS, w tym 1,6 mld na szkolenie i wyekwipowanie Irakijczyków.

Pentagon poinformował, że ustanowi w tym celu liczne centra szkoleniowe w Iraku. W najbliższych tygodniach zapadną decyzje dotyczące ich lokalizacji.

dgwwjr9

Państwo Islamskie na opanowanych obszarach Iraku i Syrii proklamowało kalifat. Celem jego ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

W Iraku i Syrii wciąż trwa ofensywa bojowników IS. W walce z dżihadystami uczestniczą siły międzynarodowej koalicji kierowanej przez USA; prowadzą one naloty na pozycje IS.

dgwwjr9

Podziel się opinią

Share

dgwwjr9

dgwwjr9
Więcej tematów