Trwa ładowanie...
d25gprt

B. europoseł Marek Migalski: odchodzę z polityki

Były europoseł Marek Migalski po przegranych przez Polskę Razem eurowyborach odchodzi z polityki. Migalski poinformował, że zamierza wrócić do pracy akademickiej na Uniwersytecie Śląskim.
Share
Marek Migalski w spocie wyborczym Polski Razem
Marek Migalski w spocie wyborczym Polski RazemFot: Polska Razem
d25gprt

Migalski powiedział, że decyzję o odejściu z polityki podjął po przegranych przez Polskę Razem Jarosława Gowina wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Odnieśliśmy bolesną porażkę (...) Prawda jest taka, że budowanie tej formacji jako alternatywy dla PiS-u i Platformy nie powiodło się. Muszę z tego wyciągnąć wnioski. Ten wniosek jest jeden - odchodzę z polityki - dodał.

Zaznaczył jednak, że nie odchodzi z życia publicznego. Powiedział, że oprócz wykładania na Uniwersytecie Śląskim, zamierza się zająć pisaniem i publicystyką. W planach ma opisanie mechanizmów rządzących Parlamentem Europejskim i dokończenie habilitacji.

Migalski - politolog, komentator polityczny - do PE dostał się w 2009 r., startując z list PiS. Został wykluczony z delegacji PiS w PE w 2010 r. w związku z listem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym krytykował sposób rządzenia formacją. Był członkiem ugrupowania Polska Jest Najważniejsza, a później Polski Razem Jarosława Gowina.

W majowych eurowyborach startował w okręgu śląskim z list komitetu wyborczego PR; komitet nie przekroczył 5 proc. progu wyborczego i nie zdobył mandatów do PE.

d25gprt

Podziel się opinią

Share
d25gprt
d25gprt
Więcej tematów