Trwa ładowanie...
14-12-2015 10:18

Atak na przedmieściach Paryża, ranny jest nauczyciel. Napastnik krzyczał: to Daesz, to ostrzeżenie!

Nauczyciel przedszkolny został zaatakowany nożem w szyję przez mężczyznę, który wykrzykiwał wierność tzw. Państwu Islamskiemu. Do zdarzenia doszło w Aubervilliers, na przedmieściach Paryża.

Atak na przedmieściach Paryża, ranny jest nauczyciel. Napastnik krzyczał: to Daesz, to ostrzeżenie!Źródło: AFP, fot: Valery Hache
d6pqlqp
d6pqlqp

Do ataku doszło około godz. 7.30, gdy wychowawca przygotowywał się do zajęć - poinformował przedstawiciel władz sądowych. Jak dodał, służby antyterrorystyczne wszczęły śledztwo w sprawie ataku. Prokurator, który zajmuje się sprawą, przekazał mediom, że napastnik krzyknął: "To Daesz! (tzw. Państwo Islamskie - red.) To ostrzeżenie!".

Raniony w bok i gardło wychowawca został zabrany do szpitala; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejsce ataku, do Aubervilliers w rejonie Saint-Denis, pojechała francuska minister edukacji narodowej Najat Vallaud-Belkacem i lokalny prefekt policji. Zajęcia w przedszkolu zostały odwołane.

Prefekt powiedział dziennikarzom, że jest zbyt wcześnie, żeby wyciągnąć wnioski z charakteru ataku. Wskazał, że napastnik mający na głowie kominiarkę, najprawdopodobniej znalazł nóż na terenie przedszkola.

d6pqlqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6pqlqp
Więcej tematów