WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Arsenij Jaceniuk: nie uznajemy tzw. referendum, Krym jest nasz

Ukraina nie uznaje wyników tzw. referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji i uważa półwysep za swoje terytorium - oświadczył szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk
Arsenij Jaceniuk (AFP, Fot: Andrew Kravchenko)
WP

- Krym jest terytorium państwa ukraińskiego. Mieszkają tam nasi obywatele. Nie będzie żadnego uznania tak zwanego referendum. Ani Rosja, ani Automonia (krymska) nie rozumieją jeszcze, w jaki kryzys się zaangażowali - powiedział Jaceniuk.

Premier wyraził jednocześnie zdziwienie, że licząc głosy oddane w referendum, władze Autonomicznej Republiki Krymu zademonstrowały wynik 93 proc. poparcia dla idei przyłączenia się do Rosji, a nie - jak powiedział - 101 proc. - Przecież najważniejsze jest to, kto i jak podlicza te głosy - zaznaczył.

Według ostatecznych wyników ogłoszonych w Symferopolu za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,77 proc. uczestników niedzielnego referendum.

WP

Jaceniuk podkreślił, że jego kraj gotów jest do rozmów z Rosją na temat rozwiązania sytuacji na Krymie, jednak "nie mogą się one odbywać pod lufami rosyjskich karabinów".

Polub WP Wiadomości
WP
WP