Trwa ładowanie...
d2vtdjj

Arsenij Jaceniuk: nie uznajemy tzw. referendum, Krym jest nasz

Ukraina nie uznaje wyników tzw. referendum o przyłączeniu Krymu do Rosji i uważa półwysep za swoje terytorium - oświadczył szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Arsenij Jaceniuk
Arsenij Jaceniuk (AFP, Fot: Andrew Kravchenko)
d2vtdjj

- Krym jest terytorium państwa ukraińskiego. Mieszkają tam nasi obywatele. Nie będzie żadnego uznania tak zwanego referendum. Ani Rosja, ani Automonia (krymska) nie rozumieją jeszcze, w jaki kryzys się zaangażowali - powiedział Jaceniuk.

Premier wyraził jednocześnie zdziwienie, że licząc głosy oddane w referendum, władze Autonomicznej Republiki Krymu zademonstrowały wynik 93 proc. poparcia dla idei przyłączenia się do Rosji, a nie - jak powiedział - 101 proc. - Przecież najważniejsze jest to, kto i jak podlicza te głosy - zaznaczył.

Według ostatecznych wyników ogłoszonych w Symferopolu za przyłączeniem Krymu do Rosji zagłosowało 96,77 proc. uczestników niedzielnego referendum.

Jaceniuk podkreślił, że jego kraj gotów jest do rozmów z Rosją na temat rozwiązania sytuacji na Krymie, jednak "nie mogą się one odbywać pod lufami rosyjskich karabinów".

d2vtdjj

Podziel się opinią

Share
d2vtdjj
d2vtdjj
Więcej tematów