Trwa ładowanie...
d1boq5i
d1boq5i
Marianna Fijewska

Apel Owsiaka do prezydenta: Niech Pan nie podpisuje!

Jurek Owsiak zaapelował do prezydenta o niepodpisywanie ustawy pomijajacej oddziały geriatryczne w polskich szpitalach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1boq5i

W czwartek sejm uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Zdaniem ministra zdrowia, ta ustawa zabezpieczy interesy pacjentów i ustabilizuje sytuację służby zdrowia.

Poparcia Sejmu nie uzyskała poprawka do ustawy autorstwa PO zakładające wpisanie do sieci oddzielnych poziomów dla szpitali sercowo-naczyniowych, rehabilitacyjnych i geriatrycznych.

Zdaniem opozycji ustawa ograniczy dostęp do leczenia geriatrycznego. Podobnego zdania jest prezes fundacji WOŚP. Jurek Owsiak opublikowała na Facebooku apel do prezydenta Andrzeja Dudy. "Panie prezydencie, proszę tego nie podpisywać, jeśli w ustawie nie znajdzie się bardzo ważne słowo – geriatria" mówił.

"71 mln złotych wydaliśmy na geriatrię – to problem niezwykle ważny, przez pięć finałów myślimy o seniorach. Chcemy żeby ci ludzie walczyli ze swoimi dolegliwościami w sposób godny i skuteczny. Jeśli chce pan kiedyś, tak jak ja i inni Polacy, leżeć w wygodnych łóżkach, jeżeli chcemy żeby obok nas był nowoczesny sprzęt, a metoda leczenia skuteczna- nie Pan nie podpisuje"

Film opublikowany przez prezesa fundacji WOŚP zyskał niesłychane poparcie wśród użytkowników serwisu społecznościowego. "Piękna walka o godne życie", "Bardzo ważny głos" komentują internauci.
Narazie nie pojawił się oficjalny komentarz prezydenta Andrzeja Dudy.

d1boq5i

Podziel się opinią

Share

d1boq5i

d1boq5i
Więcej tematów