Trwa ładowanie...
d1kjiot
d1kjiot

Andrzej Zybertowicz o trójmiejskiej patologii: nie jest przypadkiem, że Amber Gold pojawił się w mateczniku PO

Doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz w #dziejesienazywo, mówiąc o aferze Amber Gold, zwrócił uwagę na patologię "trójmiejskiego świata". - Tak się składa, że ten głęboko spatologizowany świat jest jednocześnie matecznikiem PO. Wydaje się, że nie jest przypadkiem, że Amber Gold znalazł sprzyjające warunki do rozwoju i długotrwałej bezkarności właśnie tam - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kjiot

Prof. Zybertowicz wymienił kilka książek opisujących patologię świata trójmiejskiego, m.in. "Służby specjalne" Patryka Vegi i "Mafię po polsku" Bertolda Kittela. - Pokazują one liczne schorzenia na styku władzy, policji, prokuratury i sądu w Trójmieście. Wydaje się, że nie jest przypadkiem, że Amber Gold znalazł sprzyjające warunki do rozwoju i długotrwałej bezkarności właśnie w świecie trójmiejskim - przekonywał.

- Na dużą skalę pod bokiem władzy, przy włączeniu osoby bliskiej dla urzędującego premiera w jedną z odnóg biznesowych, można było okraść ludzi na ok. 800 mln zł - podkreślił prof. Zybertowicz.

d1kjiot

Podziel się opinią

Share

d1kjiot

d1kjiot
Więcej tematów