Trwa ładowanie...
d2r2squ
TVP

Andrzej Duda spotkał się z Barackiem Obamą. "Rozmawialiśmy przez moment"

Sytuacji na Ukrainie dotyczyła kilkuminutowa, kuluarowa rozmowa prezydentów Polski i USA - Andrzeja Dudy i Baracka Obamy, podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych - podaje Radio ZET.
Share
d2r2squ

Jak mówił dziennikarzom Duda, strona amerykańska ma stworzyć możliwość także dłuższego spotkania.

Podczas debaty generalnej na 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Polski występował bezpośrednio po Baracku Obamie.

d2r2squ

- Miałem krótką możliwość rozmowy z panem prezydentem USA. Zatrzymaliśmy się na moment w kuluarach, kiedy prezydent Obama zakończył swoje przemówienie. Rozmawialiśmy przez moment - powiedział Duda w rozmowie z dziennikarzami w Nowym Jorku.

Jak mówił polski prezydent, Obama "zaakcentował, że kwestia Ukrainy jest w tej chwili tematem niezwykle ważnym". - Ja również tę sprawę poruszyłem w swoim wystąpieniu - zaznaczył.

- Nie będę ukrywał, że zwróciliśmy się do strony amerykańskiej o to, by rozmowa między mną, a prezydentem była możliwa - dłuższa, a nie tylko kilkuminutowa. Ta propozycja spotkała się z przychylnością i Amerykanie dzisiaj jeszcze taką możliwość stworzą - powiedział Duda.

d2r2squ

Podziel się opinią

Share
d2r2squ
d2r2squ
Więcej tematów