Trwa ładowanie...
d1enxgl

Ambasador Rosji przy ONZ odrzucił apel separatystów o siły pokojowe

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin odrzucił apel prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy o to, by na opanowanych przez nich terenach rozmieścić siły pokojowe, w tym siły rosyjskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Rosji przy ONZ odrzucił apel separatystów o siły pokojowe
(AFP, Fot: Bulent Kilic)
d1enxgl

- Myślę, że ma to małe szanse na realizację - powiedział ambasador Rosji. Z kolei dyplomata europejski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, cytowany przez AFP, powiedział, że pomysł operacji pokojowej na wschodzie Ukrainy "wzbudził mało entuzjazmu" w Radzie.

We wtorek separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy zażądali zwołania pilnego posiedzenia RB ONZ, które miałoby rozpatrzyć wprowadzenie kontyngentu wojsk pokojowych. W kontyngencie tym miałyby znajdować się m.in. wojska rosyjskie.

Separatyści podkreślili, że kontyngent miałby kontrolować wypełnianie przez władze w Kijowie "zawartych wcześniej porozumień" oraz rozwiązać problemy w sferze humanitarnej i socjalnej.

d1enxgl

Apel DRL związany jest najprawdopodobniej z decyzjami władz Ukrainy, które coraz bardziej izolują kontrolowane przez separatystów tereny od reszty kraju.

Zobacz również film: trwa wymiana ognia z separatystami

d1enxgl

Podziel się opinią

Share
d1enxgl
d1enxgl
Więcej tematów