Trwa ładowanie...
d2p441u

Aleksander Kwaśniewski: PiS zrobi z Magdaleny Biejat bohaterkę

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił, że w polityce nic się bardziej nie opłaca, "niż zostać ofiarą". Uważa więc, iż ewentualne odwołanie Magdaleny Biejat może jej przynieść inne korzyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksander Kwaśniewski.
Aleksander Kwaśniewski. (East News)
d2p441u

- Nie byliśmy poinformowani o tym, że akurat pani Magdalena Biejat z tak skrajnie radykalnymi poglądami ma być na czele absolutnie kluczowej z perspektywy przyszłości Polski komisji, czyli komisji rodziny - powiedział w czwartek w TVP minister i polityk Solidarnej Polski Michał Woś. Dodał, że jego ugrupowanie zwróciło się o odwołanie Magdaleny Biejat (Razem) z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

- Rys martyrologiczny zawsze się przyda, nie zaszkodzi Lewicy - ocenił w rozmowie z Interią były polityk SLD Aleksander Kwaśniewski. - Odebranie komisji Biejat, która nie miała jeszcze szansy pokazać się z żadnej strony, uczyni z niej bohaterkę - powiedział.

Dodał, że jeśli Zjednoczona Prawica doprowadzi do odwołania Biejat, będzie to błąd i złamanie zasad.

d2p441u

Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego rozsądnym rozwiązaniem byłoby, gdyby PiS, upierając się przy odwołaniu Biejat, w zamian zrezygnował z jednej z komisji, w których ma swojego przewodniczącego.

Magdalena Biejat pełni funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Po tym, jak wybrano ją na stanowisko, rozgorzała dyskusja, czy prawica nie powinna dążyć do przejęcia jej funkcji i przekazania opozycji innej komisji.

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

- Chcę wszystkich uspokoić. (...) Dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "GP".

- Jeżeli PiS zdecyduje, żeby mnie odwołać, to tak zdecyduje, bo ma większość w komisji - przyznała w poniedziałek Magdalena Biejat.

Źródło: interia.pl, TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2p441u

Podziel się opinią

Share

d2p441u

d2p441u
Więcej tematów