Trwa ładowanie...
d3czom9

Awantura o Magdalenę Biejat. Solidarna Polska czeka na "zmianę"

- Zwróciliśmy się z wnioskiem o zmianę. Należy jej dokonać - zauważył Michał Woś. Minister i polityk Solidarnej Polski chce usunięcia Magdaleny Biejat (Razem) z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Biejat jest przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny
Magdalena Biejat jest przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (East News, Fot: Jakub Kamiński)
d3czom9

- Nie byliśmy poinformowani o tym, że akurat pani Magdalena Biejat z tak skrajnie radykalnymi poglądami ma być na czele absolutnie kluczowej z perspektywy przyszłości Polski, można powiedzieć, komisji, czyli komisji rodziny - powiedział w rozmowie z TVP1 Michał Woś.

Polityk zaznaczył, że "uspokajające sygnały PiS" w tej sprawie to za mało. - Przewodniczący komisji pewną agendę pracy tej komisji narzuca i my się na to nie chcemy, nie możemy zgodzić. (...) Wspólnie jako 18 posłów Solidarnej Polski zwróciliśmy się z wnioskiem o zmianę. Należy jej dokonać - powiedział Woś.

d3czom9

Wniosek trafił w zeszłym tygodniu do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości oraz współkoalicjantów.

Magdalena Biejat pełni funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Po tym, jak wybrano ją na stanowisko, rozgorzała dyskusja, czy prawica nie powinna dążyć do przejęcia jej funkcji i przekazania opozycji innej komisji.

Sondaż prezydencki WP. Patryk Jaki: w naszym obozie Szymon Hołownia jest niedoceniany

- Chcę wszystkich uspokoić. (...) Dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "GP".

- Jeżeli PiS zdecyduje, żeby mnie odwołać, to tak zdecyduje, bo ma większość w komisji - przyznała w poniedziałek Magdalena Biejat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3czom9

Podziel się opinią

Share

d3czom9

d3czom9
Więcej tematów