Trwa ładowanie...

Administracja Trumpa: Rozważamy zakaz laptopów na pokładzie wszystkich lotów do USA

Sekretarz ds. bezpieczeństwa krajowego USA John Kelly powiedział w niedzielę, że możliwe jest rozszerzenie zakazu wnoszenia laptopów i innego sprzętu elektronicznego przez pasażerów w bagażu podręcznym na pokład wszystkich samolotów lecących do USA.

Administracja Trumpa: Rozważamy zakaz laptopów na pokładzie wszystkich lotów do USAŹródło: Forum
d3ypdcv
d3ypdcv

Zdaniem Kelly'ego takie rozwiązanie jest rozważane ze względu na istnienie "realnego zagrożenia". Odpowiedział w ten sposób na pytanie telewizji Fox News. Zakaz wnoszenia latpopów obowiązuje obecnie w przypadku lotów do USA z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji. Władze USA uzasadniają wprowadzenie tego rozwiązania obawami, że w urządzeniach elektronicznych zabieranych przez pasażerów na pokład mogą być ukryte bomby.

- Jest realne zagrożenie, liczne zagrożenia dla lotnictwa - tłumaczył Kelly. Jak mówił, terroryści mają "obsesję", by uderzyć w "samolot w locie, w szczególności w maszynę amerykańską".

Zgodnie z nowymi zasadami, pasażerowie lecący do Stanów Zjednoczonych z objętych zakazem portów lotniczych, muszą umieścić sprzęty elektroniczne o rozmiarach większych niż smartfon (laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itp.) w bagażu rejestrowanym. USA wprowadziły ten zakaz w marcu; ich śladem poszła wkrótce Wielka Brytania.

Zakaz został wprowadzony po tym, jak USA za pośrednictwem Izraela dowiedziały się o szykowanym przez Państwo Islamskie zamachu z użyciem bomby umieszczonej w laptopie. Wiedzą o tym pochwalił się prezydent Donald Trump w rozmowie z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem, co według jego krytyków naraziło na dekonspirację źródło służb sojusznika Ameryki w Daesz.

d3ypdcv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ypdcv
Więcej tematów