Trwa ładowanie...
16-12-2015 11:30

79. urodziny papieża Franciszka. Apel do Polaków: proście o łaskę przebaczania i pojednania z innymi

Papież Franciszek zaapelował do Polaków podczas audiencji generalnej, aby umieli przebaczać i pojednać się z innymi. Zwracając się do polskich pielgrzymów Franciszek powiedział: "bracia i siostry, ile razy słyszałem, jak do mnie mówiono: 'Ojcze, nie potrafię wybaczyć'. Tak, czasem przebaczenie nie jest łatwe". Wierni złożyli papieżowi życzenia z okazji przypadających w czwartek 79. urodzin.

79. urodziny papieża Franciszka. Apel do Polaków: proście o łaskę przebaczania i pojednania z innymiŹródło: PAP/EPA, fot: GIORGIO ONORATI
d3gys0u
d3gys0u

- W dniach Jubileuszu Miłosierdzia przechodząc przez Drzwi Święte, prosząc Boga w sakramencie pojednania o miłosierdzie i odpuszczenie nam grzechów, prośmy Go także o łaskę przebaczania innym i umiejętność pojednania z braćmi - dodał.

W katechezie na temat znaczenia rozpoczętego 8 grudnia Roku Świętego papież mówił, że "przebaczenie i miłosierdzie nie mogą zostać pięknymi słowami", lecz muszą być realizowane w codziennym życiu.

Przypomniał także, że w minioną niedzielę we wszystkich katedrach w świecie otwarte zostały Drzwi Święte, gdyż Rok Święty obchodzony jest w każdej diecezji, nie tylko w Rzymie.

Papież Franciszek: drzwi naszych serc powinny być zawsze szeroko otwarte

- Przejście przez Drzwi Święte to znak naszej ufności pokładanej w Chrystusie, perspektywa nawrócenia i otwarcia, by innym nieść Bożą miłość - podkreślił Franciszek. Jak wyjaśnił, jego pragnieniem jest, aby Jubileusz Miłosierdzia był doświadczeniem każdego.

d3gys0u

Papież wskazał: "Drzwi naszych serc powinny być zawsze szeroko otwarte, aby nikogo nie wykluczyć". Franciszek przestrzegł też przed oszustami, którzy wmawiają, że trzeba zapłacić za przejście przez Drzwi Święte. - Nie, za zbawienie się nie płaci, nie kupuje się go - stwierdził.

W kilku językach złożono papieżowi życzenia z okazji czwartkowych urodzin. Na placu Świętego Piotra, gdzie zgromadziło się około 15 tysięcy wiernych, urządzono po audiencji mały koncert na cześć kończącego 79 lat Franciszka.

d3gys0u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gys0u
Więcej tematów