Trwa ładowanie...
d1czcz1

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorzy apelują do mieszkańców

"Apel do mieszkańców stolicy" podpisali: wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Zbigniew Galperyn, zastępca prezesa Związku Powstańców Warszawskich oraz Leszek Żukowski, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorzy apelują do mieszkańców
(WawaLove.pl)
d1czcz1

- Każdego roku od ponad 25 lat, obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są w Warszawie wielkim świętem. 71.rocznica - tak jak poprzednie, będzie w Warszawie obchodzona bardzo uroczyście. Główne obchody będą trwały trzy dni - 30, 31 lipca i 1 sierpnia. Przez długi czas poprzedzający dzień wybuchu powstania, jak i długo po nim, będą trwały najróżniejsze wydarzenia kulturalne i uroczystości okolicznościowe. - powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Treść apelu brzmi następująco:

"Zwracamy się do mieszkańców Warszawy, aby jak co roku, 1 sierpnia w godzinę "W" uczcili minutą ciszy pamięć o wydarzeniach sprzed 71 lat.

d1czcz1

Powstanie Warszawskie ukształtowało tożsamość naszego miasta. Historię walk poznaje już drugie pokolenie warszawiaków, które urodzone i wychowane w pokoju szuka inspiracji w etosie powstania. Odnajduje w nim wartości niezbywalne w każdym czasie i w każdym miejscu - jak wolność, honor, męstwo, przyjaźń, sumienność, tolerancja.

Powstańcy warszawscy przeszli - dosłownie - próbę ognia. Zostali sprawdzeni, ale i sami sprawdzili, jak ważne są cechy, dzięki którym tworzymy grupę, społeczność, naród. Korzystajmy z ich doświadczeń, wprowadzajmy w naszą codzienność wartości, które czynią nasze życie wartościowszym. Powstańcy warszawscy są wśród nas - uczmy się od nich, swoimi postawami spłacajmy wobec nich dług.

1 sierpnia, o godz. 17.00 w stolicy rozlegną się syreny - zatrzymajmy się wtedy na chwilę i skierujmy myśli ku tym, którzy 71 lat temu walczyli za nasze miasto, za wolność. Uczcijmy wspólnie pamięć o bohaterach w zgodzie i pojednaniu."

d1czcz1

Podziel się opinią

Share
d1czcz1
d1czcz1
Więcej tematów