Trwa ładowanie...
d39ts4k

70-latka wyprodukowała broń masowego rażenia. Testowała ją na koleżankach i kolegach

Federalne Biuro Śledcze aresztowało mieszkankę domu opieki w stanie Vermont.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
70-latka wyprodukowała broń masowego rażenia. Testowała ją na koleżankach i kolegach
(Pixabay.com)
d39ts4k

70-letnia kobieta eksperymentowała z wytworzoną domowymi metodami rycyną - podaje amerykański Departament Sprawiedliwości.

FBI uznało, że Betty Miller wyprodukowała broń masowego rażenia. Starsza pani trafiła do aresztu po tym, jak agenci przeszukali dom opieki Wake Robin w miejscowości Shelburne. Wcześniej dostali anonimowy sygnał o groźnej pensjonariuszce.

W trakcie przeszukania znaleźli butelkę oznaczoną napisem "rycyna". Po zbadaniu substancji okazało się, że jest to faktycznie jedna z najgroźniejszych trucizn - informuje "The Telegraph".

d39ts4k

Miller oświadczyła, że jest zainteresowana truciznami pochodzenia roślinnego. Sposobów ich wytwarzania szukała w internecie - głosi oświadczenie Federalnego Biura Śledczego.

Zobacz także: Szokujący handel lekami na odchudzanie

Rycynę zrobiła w kuchni domu opieki, w którym mieszkała. Nie poprzestała jednak tylko na tym. 70-latka postanowiła wypróbować truciznę na współmieszkańcach. Zaczęła dodawać śladowe ilości rycyny do jedzenia i picia. Na szczęście nikt nie stracił życia.

d39ts4k

Agenci wrócili do apartamentu Betty Miller i znowu go przeszukali. Znaleźli jeszcze więcej rycyny, a także substancje pochodzące m.in. z pestek jabłek i wiśni, z których również można przygotować zabójcze trucizny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d39ts4k

Podziel się opinią

Share
d39ts4k
d39ts4k