Trwa ładowanie...
d3cnpln

32-letni gdynianin wyłudzający pieniądze "na technika" złapany. Działał w całej Polsce

• Fałszywy technik kablowy z Gdyni zatrzymany
• Mężczyzna wyłudzał pieniądze
• Sawicki: był notowany od Bałtyku po Tatry
• Grozi mu do ośmiu lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
32-letni gdynianin wyłudzający pieniądze "na technika" złapany. Działał w całej Polsce
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d3cnpln

- Fałszywy technik kablówki chodził po domach i oferował sprzedaż produktów i usług, za które brał jednorazowo kilkaset złotych. Na swoje ofiary wybierał głównie osoby w podeszłym wieku. Mężczyzna wrócił do 81-letniej kobiety, którą wcześniej oszukał na 400 zł. Chciał wyłudzić kolejne pieniądze, oferując tym razem usługi internetowe - informuje Jakub Sawicki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Tym razem wyjątkową czujnością wykazali się sąsiedzi emerytki. Po rozpoznaniu na klatce schodowej sprawcy powiadomili policję. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, natychmiast zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdyni. Okazuje się, że oszukał już ośmioro elblążan. Dalsze śledztwo wykazało, że gdynianin jeździł po całej Polsce i oferował usługi telewizji kablowej oraz internet. Był notowany od Bałtyku po Tatry i przebywał w zakładzie karnym. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tylko jednej z ofiar zabrał 30 tys. zł.

- Pokrzywdzona 81-latka rozpoznała oszusta. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Elblągu aresztował go na trzy miesiące. Komendant Miejski Policji w Elblągu zapowiedział, że osobiście podziękuje osobom, które przyczyniły się do zatrzymania sprawcy - dodaje Sawicki.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3cnpln

Podziel się opinią

Share
d3cnpln
d3cnpln
Więcej tematów