Trwa ładowanie...
d2s1l7l
d2s1l7l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
włochy

30 lat za zabójstwo córki w obronie honoru rodziny

Na 30 lat więzienia skazał we wtorek sąd w
Brescii na północy Włoch trzech Pakistańczyków oskarżonych o
zamordowanie - w obronie honoru rodziny - 20-letniej dziewczyny.
Skazani to ojciec ofiary i jego dwóch krewnych. To pierwszy wyrok
w takiej sprawie we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2s1l7l

Pochodząca z rodziny pakistańskich imigrantów Hina Saleem nie chciała przestrzegać muzułmańskich zwyczajów; mieszkała z narzeczonym Włochem, ubierała się jak Europejka. Nie chciała wyjść za mąż za muzułmanina, wskazanego przez rodzinę. I to właśnie było motywem okrutnej zbrodni, popełnionej ponad rok temu przez jej ojca i wujków po naradzie rodzinnej.

Mord ten wywołał szok we Włoszech.

Ciało Hiny mordercy zakopali w przydomowym ogrodzie w miejscowości Sarezzo. Zwłoki znalazł jej narzeczony, który zaczął szukać dziewczyny, gdy zniknęła z ich wspólnego domu.

Wysoki wyrok, będący praktycznie dożywociem, został uznany za satysfakcjonujący przez wielu polityków, zwłaszcza kobiety, które od lat zwracają uwagę na falę przemocy w rodzinach muzułmańskich imigrantów we Włoszech. (js)

Sylwia Wysocka

d2s1l7l

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2s1l7l

d2s1l7l
Więcej tematów