Trwa ładowanie...

2250 wraków usuniętych z ulic Warszawy w 2014 roku

Terenówka służąca za reklamę, magazyn w renault, spalony traktor i opel na łańcuchu

2250 wraków usuniętych z ulic Warszawy w 2014 roku
d4j40ei
d4j40ei

Terenówka służąca za reklamę, magazyn w renault, spalony traktor i opel na łańcuchu – to tylko kilka przykładów z setek interwencji, jakie strażnicy miejscy podjęli w 2014 r. w związku z tzw. „wrakami" na terenie Warszawy. W wyniku działań strażników miejskich z ulic stolicy zniknęło 2250 „wraków", które usunięto lub zostały one przywrócone do stanu używalności.

Wpływają negatywnie na estetykę miasta, blokują miejsca parkingowe, stanowią zagrożenie dla mieszkańców i środowiska naturalnego w miejscu ich porzucenia. Z „wraków" demontowane są podzespoły, wycinane fragmenty karoserii, wyjmowane szyby. Z tak zniszczonych pojazdów wydostają się do środowiska naturalnego płyny eksploatacyjne.

Celem naszych działań z jednej strony jest ochrona życia i zdrowia mieszkańców, a także środowiska naturalnego przed degradacją, a z drugiej dbanie o estetykę miasta i „uwalnianie" miejsc parkingowych zajętych przez pozostawione tzw. „wraki" – mówi Krzysztof Kosiński Kierownik Referatu ds. Pojazdów Oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

d4j40ei

Strażnicy miejscy zgodnie z obowiązującymi, przepisami podejmują czynności, kiedy ujawniony zostaje pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Wydanie dyspozycji usunięcia pojazdu następuje w sytuacji, kiedy pojazdy znajdują się w obrębie dróg publicznych, właściwie oznakowanych strefach ruchu i strefach zamieszkania.


d4j40ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j40ei
Więcej tematów