Trwa ładowanie...
d239s44

22-letnia Brytyjka: chcę zabijać. Będzie katem dżihadystów Państwa Islamskiego?

Pochodząca z Londynu 22-latka oświadczyła przez Twittera, że będzie pierwszą Brytyjką, która stanie się katem dla innych Brytyjczyków lub Amerykanów - informują media na Wyspach. Kobieta zamieściła swój post dzień po tym, jak dżihadyści Państwa Islamskiego opublikowali wideo z egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.
Share
Kadr z nagrania mającego przedstawiać scenę egzekucji Jamesa Foleya
Kadr z nagrania mającego przedstawiać scenę egzekucji Jamesa FoleyaŹródło: youtube.com
d239s44

Chadidżah Dare, jak podaje dziennik "The Daily Telegraph" pochodzi z Lewisham, jednej z dzielnic Londynu. W wieku kilkunastu lat miała przejść na islam. W 2012 r. wyjechała do Syrii, gdzie toczy się krwawa wojna domowa. Kobiecie towarzyszą jej mały synek oraz turecki mąż, którego Dare - według ustaleń brytyjskiej prasy - poznała w Szwecji.

Zapowiedź zbrodni

Na koncie na Twitterze 22-latki, nazwanym oryginalnie w języku arabskim "Imigrantka w Syrii", można m.in. zobaczyć ostrzeżenie dla dziennikarzy, którzy "jak psy szukają kości" i będą zablokowani. Widnieje tam też zdjęcie kilkuletniego synka Dare, pozującego z kałasznikowem w ręku. Ale nie to przykuło tak dużą uwagę brytyjskich mediów, lecz ostatni post związanej z dżihadystami Brytyjki.

d239s44

Kobieta, pisząc slangiem, prosi o linki do wideo z egzekucji amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya, któremu dżihadyści Państwa Islamskiego obcięli głowę. 22-latka naśmiewa się ze "wstrząśniętej Wielkiej Brytanii" i ślubuje, że stanie się pierwszą kobietą, która przeprowadzi taką egzekucję na "brytyjskich lub amerykańskich terrorystach".

Według "The Daily Telegraph" Dare, jeszcze będąc na Wyspach, chodziła na spotkania do Centrum Islamskiego w Lewisham, tego samego, które odwiedzali także fanatyczni zabójcy Lee Rigby’ego - żołnierza zamordowanego na ulicy brytyjskiej stolicy w 2013 r.

Śmierć dziennikarza i groźby

40-letni James Foley był doświadczonym reporterem wojennym. Został uprowadzony w Syrii w listopadzie 2012 roku. We wtorek pojawiło się nagranie wideo ukazujące jego egzekucję. Sunnicy ekstremiści twierdzą, że to kara za amerykańską interwencję wojskową w Iraku.

Na wideo dżihadyści zagrozili też egzekucją innego amerykańskiego dziennikarza Stevena Sotloffa, który zaginął w Syrii w lipcu 2013 r., jeśli lotnictwo USA nie zaprzestanie ataków na ich pozycje.

Źródła: "The Daily Telegraph", PAP.

d239s44

Podziel się opinią

Share
d239s44
d239s44
Więcej tematów