Trwa ładowanie...
d2n62sw
108 zaginionych po przejściu lawiny błotnej w stanie Waszyngton

108 zaginionych po przejściu lawiny błotnej w stanie Waszyngton

Do 14 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych potężnej lawiny błotnej w stanie Waszyngton, na zachodzie USA; potwierdziły to amerykańskie służby po tym, jak znalazły kolejne sześć ciał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2n62sw

O wydobyciu zwłok poinformowało na Twitterze biuro szeryfa hrabstwa Snohomish. Lista zaginionych wciąż jest długa i gromadzi około 100 nazwisk.

- Sytuacja jest bardzo przygnębiająca - powiedział szef miejscowej straży pożarnej, Travis Hots. - Wciąż mamy nadzieję, że będziemy w stanie wyciągnąć ludzi żywych. Lecz należy pamiętać, że nie znaleźliśmy nikogo żywego w tym zwałowisku od soboty, od pierwszych chwil naszej operacji - tłumaczył.

d2n62sw

Poszukiwania komplikuje zła pogoda. Ponadto zwały ziemi i gruzu zatamowały rzekę, która teraz grozi wystąpieniem z brzegów.

Ulewne deszcze spowodowały w sobotę zejście potężnej lawiny błotnej z górskiego zbocza w pobliżu miejscowości Oso, położonej około 55 km na północ od Seattle. Zwały ziemi, które niosły ze sobą skały i połamane drzewa, zniszczyły kilkadziesiąt gospodarstw.

Do szpitala trafiło osiem osób, z których dwie są w stanie krytycznym. Lekarze walczą o życie 6-miesięcznego niemowlaka i 81-letniego mężczyzny.

d2n62sw

Podziel się opinią

Share
d2n62sw
d2n62sw
Więcej tematów