Trwa ładowanie...
d1qv8w3
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

10 osób zginęło pod gruzami po zawaleniu dachu w Gyeongju w Korei Południowej

Dziesięć osób zginęło, a 23 zostały ranne po zawaleniu się przeciążonego śniegiem dachu budynku w Gyeongju na południu Korei Płd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja ratunkowa
Akcja ratunkowa (AFP, Fot: YONHAP)
d1qv8w3

Do tragedii doszło w turystycznej miejscowości Gyeongju, 375 kilometrów na południowy wschód od Seulu. Około 560 studentów z Instytutu Języków Obcych Uniwersytetu w Busan (drugie, po Seulu, największe miasto w Korei Płd.) uczestniczyło w otrzęsinach nowo przyjętych kolegów, gdy zawalił się dach. Zginęło dziesięć osób, w tym dziewięciu studentów i jeden wykładowca.

Wielu studentom, którzy znaleźli się w zawalonym budynku udało się stamtąd wydostać o własnych siłach. Dziesiątki uczestników imprezy zostało jednak uwięzionych pod gruzami. Ich wydobycie zajęło kilka godzin.

Na razie wszystko wskazuje na to, że dach zawalił się pod nadmiarem śniegu, ale lokalne władze poinformowały, że podjęte zostanie w tej sprawie specjalne dochodzenie. W ciągu ostatnich tygodni w całym regionie utrzymywały się wyjątkowo silne opady śniegu.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1qv8w3

Podziel się opinią

Share

d1qv8w3

d1qv8w3
Więcej tematów