• Kamery zarejestrowały wzruszającą scenę po finałowym meczu Francja - Portugalia
• Portugalski chłopiec podchodzi do francuskiego kibica i próbuje go pocieszyć
• Zaskoczony początkowo Francuz odwzajemnia uścisk

Znamienna scena: portugalski chłopczyk przytula Francuza płaczącego po przegranej w finale MEŹródło: youtube
d1rsr1v
d1rsr1v

W niedzielę na stadionie w Paryżu radości i łzom nie było końca. Portugalczycy otwierali szampana, podczas gdy gospodarze turnieju cierpieli z rozpaczy. Portugalia pokonała Francję 1:0 w dogrywce finału o Mistrzostwo Europy.

Sam mecz finałowy nie wywoływał aż tylu skrajnych emocji, chociaż od 25. minuty Portugalia grała bez swojej wielkiej gwiazdy - Cristiano Ronaldo. Słynny CR7 został sfaulowany w 8. minucie meczu, a ból nie pozwolił mu kontynuować gry. Ronaldo ze łzami w oczach na noszach opuszczał boisko, a wielu Francuzów otwierało już szampany. Jeszcze długo po meczu komentatorzy ostro reagowali na brutalny faul na gwieździe Portugalii.

O losach meczu zadecydowała dogrywka, w której to Portugalia strzeliła wymarzonego gola. Francuzi próbowali ratować wynik, ale bezskutecznie.

Po meczu w internecie pojawił się film, na którym widać jak portugalski chłopczyk podchodzi do płaczącego francuskiego kibica. Na filmie widać moment zaskoczenia, gdy zapłakany Francuz orientuje się, że pocieszającym go jest... młody fan Portugalii. Chwilę potem kibic biało - niebieskich oddaje mu uścisk i stoją razem we wzruszającym geście.