Tragedia podczas świętowania. Media: Nie żyje 22-letni kibic uduszony flagą

Argentyńska reprezentacja dostarczyła rodakom wiele emocji podczas mundialu. Na ulicach miast pojawiło się wielu świętujących mistrzostwo świata. Niestety jeden z kibiców poniósł śmierć podczas jazdy motocyklem. Mężczyzna prawdopodobnie udusił się flagą.

Argentyńczycy świętujący mistrzostwo świataArgentyńczycy świętujący mistrzostwo świataŹródło: ABACA, PAP
d3lt8m1
d3lt8m1

Tłumy ludzi świętowały wygraną reprezentacji Albicelestes na mundialu w Katarze. Do tragedii doszło w mieście portowym Bahia Blanca położonym 550 km na południe od Buenos Aires.

22-letni Sebastian Oscar Maciel zginął na miejscu. Kibic podczas jazdy jednośladem miał przewieszoną flagę Argentyny na swoich ramionach. W pewnym momencie flaga spadła pod koła motocykla i mężczyzna najprawdopodobniej udusił się.

"Dochodzenie jest w toku, ale początkowa hipoteza jest taka, że zmarł w wyniku uduszenia" – podała brytyjska gazeta Daily Mail, cytując źródło policyjne. Planowana jest zwłok. Wówczas zweryfikowana zostanie hipoteza, czy mężczyzna zginął przez uduszenie.

Ślizgawica w Warszawie. "Jest strasznie, można zrobić sobie krzywdę"

Dramat w czasie mistrzowskiej fety. Nie żyje argentyński kibic

W niedzielę (18 grudnia) Argentyna po raz trzeci uzyskała tytuł mistrza świata w piłce nożnej. W finałowym meczu Argentyńczycy pokonali Francję w rzutach karnych 4-2. Po 90 minutach meczu był remis 2:2. Również dogrywka, która zakończyła się wynikiem 3:3, nie przyniosła ostatecznego rozstrzygnięcia.

Po wygranym meczu na ulice wyszły tysiące świętujących kibiców. Argentyński rząd zarządził, że wtorek będzie dniem wolnym od pracy, aby wszyscy mogli nacieszyć się historycznym sukcesem reprezentacji w piłce nożnej.

Źródło: Daily Mail, Radio ZET