Trwa ładowanie...
szlachetna paczka
06-03-2017 12:26

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę KRZYŻOWĄ 2017

Noc, wysiłek, wyzwanie, zmaganie się z samym sobą – wszystko po to, by przeżyć coś ekstremalnego, zmienić swoje życie i spotkać się z Bogiem. Tegoroczna, 9. Edycja EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ odbędzie się pod hasłem „Drogi przełomu”.

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę KRZYŻOWĄ 2017Źródło: materiał organizatora, fot: /
d1rg7hi
d1rg7hi

Ogólnopolskie zapisy uczestników na EDK ruszyły już 1 marca w Środę Popielcową. Zgłaszać można się przez stronę www.edk.org.pl, na której dostępnych jest już ponad 100- tras do wyboru.. 9 edycja EDK odbędzie się 7 kwietnia w Polsce oraz za granicą.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to projekt realizowany od 2009 roku. Polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy, ciszy, modlitwie i samotności. W trakcie długiej, bo ponad 40-kilometrowej wyprawy, uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. Tu jest ból, zmęczenie, samotność. Ma być ekstremalnie. – Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!– mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, inicjator i pomysłodawca EDK. Zobacz film: https://youtu.be/EGYCpQkUGhA

Nie tylko dla wierzących

Motywacje osób podejmujących się uczestnictwa w EDK, bywają bardzo różne. Na trasy wyruszają zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus w czasie swojej drogi krzyżowej i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z tym słabszym ja, lękami i niedoskonałościami. Dla wielu osób wierzących EDK jest przede wszystkim inną forma duchowości. Dla nich najważniejszą rzeczą jest to, by spotkać się z Bogiem. Każda przeszkoda powoduje, że otwierasz się na Boga.

EDK to nie pielgrzymka, nie noc przetrwania. EDK jest wtedy ważnym elementem przygotowań do Wielkiejnocy i przeżywania męki Pańskiej.

d1rg7hi

Wśród uczestników nie brakuje jednak osób, które dalekie są od religijnych motywacji. Drogę przeżywają na swój sposób. Dla nich EDK to przede wszystkim przekraczanie siebie, zmaganie się z własnymi słabościami i lękami, wyjście ze strefy komfortu. Prawdziwa droga przełomu w dotychczasowym życiu.

- Jak się idzie Ekstremalną Drogą Krzyżową i dochodzi się do swojej granicy to ma się wybór albo poddać się albo przełamać, wyjść ze strefy komfortu i iść dalej. A mi się wydaje, że są trzy opcje. Można się poddać, iść dalej przełamując tylko barierę fizyczną, ale można też przełamać barierę fizyczną i psychiczną. Na tym polega prawdziwa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Człowiek doświadcza zmiany, kiedy przełamie się w obydwu sferach. Wtedy człowiek będzie w stanie zapanować nad swoim ciałem i nad swoimi myślami– opowiada Basia, uczestniczka EDK.

Podejmij wyzwanie

Większość EDK wyrusza 7 kwietnia, a w niektórych miejscach 31 marca. Tylko w 2016 roku wydarzenie przyciągnęło 25 tys. uczestników, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester). Uczestnicy EDK znaleźli się nawet na Antarktydzie. Najdłuższa z tras miała aż 100 km.

W tym roku szacuje się, że liczba uczestników może sięgnąć nawet 80 tys. osób, które pokonają 600 tras w 300 miastach na terenie kilkunastu państw. Osoby, które chcą wziąć udział w EDK, mogą już teraz zgłaszać się przez stronę www.edk.org.plNa większość tras można zapisywać się praktycznie do ostatniej chwili, jednak na niektóre z nich liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego warto nie zwlekać.

d1rg7hi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rg7hi
Więcej tematów