Trwa ładowanie...

Rosyjski okręt na Bałtyku. "Zmieniają się zasady gry"

Dziennik "Expressen" poinformował, że u wybrzeży Gotlandii dostrzeżono rosyjski okręt podwodny. - Mimo wojny w Ukrainie, rosyjska marynarka była w stanie zarówno utrzymać dotychczasowy sprzęt, jak i wzbogacić się o nowe nabytki - skomentowała szefowa szwedzkiej marynarki wojennej, kontradmirał Ewa Skoog Haslum.

 Rosyjski okręt podwodny na Bałtyku Rosyjski okręt podwodny na BałtykuŹródło: East News, Google Maps
d1pdce1
d1pdce1

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

Według informacji opublikowanych przez dziennik "Expressen", rosyjski okręt podwodny został zaobserwowany przez szwedzką marynarkę wojenną na wodach międzynarodowych u wybrzeży Gotlandii. Jednostce towarzyszyła co najmniej jedna korweta.

Rosyjskie jednostki pojawiły się w pobliżu szwedzkiej wyspy w ramach testów. W obszarze, w którym zaobserwowano jego aktywność, możliwe jest zanurzenie do głębokości nawet 260 metrów.

- Mimo wojny w Ukrainie rosyjska marynarka wojenna była w stanie zarówno utrzymać dotychczasowy sprzęt, jak i wzbogacić się o nowe nabytki - zauważyła szefowa szwedzkiej marynarki wojennej, Ewa Skoog Haslum, cytuje "Expressen".

d1pdce1

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przełom na Grenlandii. Eksperci poruszeni skalą odkrycia

Według kontradmirał, okręty podwodne mają szczególne znaczenie w przypadku działań rozpoznawczych. W ostatnich miesiącach odnotowano wyraźny wzrost aktywności nowych i starszych jednostek Kremla na wodach międzynarodowych. - Świadomość, że w Bałtyku znajduje się wrogi okręt podwodny, oznacza, że zmieniają się zasady gry - zaznacza Skoog Haslum.

Rosjanie podkreślają, że ich jednostki są nieustannie modernizowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pdce1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1pdce1
Więcej tematów