Trwa ładowanie...

Problem z pobudką? Proste tricki pozwalające wstać rano

Poranne wstawanie nie dla każdego jest lekkie i przyjemne. Można jednak zamienić ten przykry obowiązek w rutynę, która nie wyciska łez z oczu na samą myśl o budziku. Kluczem bowiem jest nie to, w jaki sposób wstajemy, ale to, jak zasypiamy.

Pobudka. Zdjęcie ilustracyjnePobudka. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Getty Images, fot: Prostock-Studio
dk2v44j
dk2v44j

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak długo należy spać. Przyjmuje się, że sen powinien mieścić się w granicach 7-9 godzin. Odpowiednia ilość snu jest kluczem do tego, by wstać wypoczętym. Ale nie jedynym. Jak podaje portal regiodom.pl, okazuje się, że największy wpływ na poziom naszej porannej energii ma sposób, w jaki zasypiamy.

Wypracowanie nawyku

Poranne wstawanie może stać się nawykiem. Trzeba tylko w taki sposób je potraktować. Choć na początku poranna pobudka może być mało przyjemna, po jakimś czasie stanie się czymś zupełnie naturalnym. Trzeba tylko pamiętać o trzech zasadach: regularności, trzymania się podjętego planu, a przede wszystkim o chęci, by zmienić swoje poranne nawyki.

Trzymanie się tych trzech kroków jest sukcesem dla rannego wstawania. Warto wcześniej przygotować sobie dobry plan związany z rytuałami zasypiania.

dk2v44j

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Niezwykłe odkrycie na Lubelszczyźnie. Skarb z XV wieku

Rytuał zasypiania

Kluczową kwestią jest położenie się spać o odpowiednio wczesnej porze - na tyle, by faktycznie przespać co najmniej 7 godzin, zanim zadzwoni poranny budzik. Pod żadnym pozorem nie należy wypijać przed snem alkoholu, tzw. energetyków, kawy, a nawet mocnej herbaty, a zwłaszcza yerba mate. Przestrzegać trzeba też posiłków. Kolacja powinna zostać zjedzona najpóźniej trzy godziny przed snem. Ważne, by była lekkostrawna.

Dobrą praktyką jest duża dawka relaksu przed snem. Może to być joga, ćwiczenia oddechowe, relaksacyjna muzyka lub każda inna metoda, która pozwala nam na wyciszenie. Odwrotny efekt tworzy natomiast nadmiar niebieskiego światła. Dlatego przed pójściem do łózka unikajmy telefonów komórkowych, tabletów i laptopów, bo to te urządzenia są jego źródłem.

dk2v44j

Choć ważne jest odpowiednie zasypianie, warto pomyśleć o samym momencie pobudki. Dobrą praktyką okazuje się umieszczenie budzika poza zasięgiem rąk. To nas zachęci do tego, by wstać z łóżka i już do niego nie wracać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk2v44j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk2v44j
Więcej tematów