więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1089463solidarnych Solidarni z Ukrainą

łódzkie

Policjanci uczą się pilnie o życiu gejów i lesbijek.

Polska Dziennik Łódzki |  dodane 2010-05-26 (06:10) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 4 godziny i 43 minuty temu
drukuj

Czym różni się gej od transseksualisty, ile procent lesbijek doświadcza przemocy z powodu swojej orientacji seksualnej? Zgierscy policjanci będą wkrótce recytować odpowiedzi na te pytania, nawet obudzeni w środku nocy. Od tygodnia mają szkolenia na temat homoseksualizmu - donosi "Polska Dziennik Łódzki".

Zajęcia "Homofobia i heteronorma" prowadzone są przez trenerki nieformalnej grupy Łódź Gender: doktor Izabelę Desperak, socjologa z Uniwersytetu Łódzkiego i Justynę Śmiałek. Pierwsza 20-osobowa grupa mundurowych już miała pierwsze warsztaty.

Policjanci uczą się m.in. podstawowych pojęć, rozprawiają z mitami o rozwiązłym życiu seksualnym gejów i poznają statystyki dotyczące agresji z powodu orientacji seksualnej. Są też ćwiczenia, podczas których policjanci wcielają się w osoby dyskryminowane. Zabawa nazywa się "fijoł". Policjanci muszą sobie wyobrazić, że budzą się z sińcem na twarzy, a osoby z tymi sińcami mają w otoczeniu opinię złych. To pozwala się poczuć jak człowiek dyskryminowany, napiętnowany z jakiegoś powodu.

- Zajęcia wywołują burzliwe dyskusje. Widać, że temat interesuje policjantów - mówi dr Izabela Desperak. Skąd pomysł na niecodzienne szkolenie? Zaproponowała je zgierska komenda policji na prośbę jednej z funkcjonariuszek.

- Społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte, coraz więcej się mówi o osobach homoseksualnych. Nasi policjanci mogą spotkać takie osoby w pracy - mówi Liliana Garczyńska, rzeczniczka prasowa zgierskiej policji.

Trenerki zgodziły się przeprowadzić szkolenie darmo. W warsztatach weźmie udział 80 z ponad 300 zgierskich policjantów. - Szkolimy pracowników wszystkich wydziałów, bo wszyscy mogą zetknąć się z tym zjawiskiem - opowiada Garczyńska.

Pomysł szkolenia cieszy środowisko gejowskie. - W zmaskulinizowanych środowiskach homofobia bywa problemem - mówi Mirosława Makuchowska, sekretarz Kampanii przeciw Homofobii. - To pierwszy w Polsce przypadek, że policja wyszła sama z taką inicjatywą.

Ze statystyk wynika, że ponad połowa osób homoseksualnych zetknęła się z agresją słowną, 11%-17% doświadczyło przemocy fizycznej. Tymczasem na policję zgłasza się tylko 15% ofiar. Głównie dlatego, że boją się... reakcji policjantów.

- Kiedyś na pożegnanie całowałam się ze swoją dziewczyną na dworcu. Dwóch policjantów zwróciło mi uwagę, że sieję zgorszenie - opowiada łodzianka Elżbieta Zasińska.

Warsztaty poświęcone homoseksualistom to nowość w polskiej policji. Zajęcia dotyczące dyskryminacji gejów i lesbijek mieli już policjanci w Trójmieście, wkrótce odbędą je mundurowi z Warszawy, którzy będą zabezpieczać planowaną na 17 lipca paradę Europride. Ale to w Zgierzu po raz pierwszy prowadzą je osoby spoza policji.

Polecamy internetowe wydanie "Dziennika Łódzkiego"


(Matylda Witkowska)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Przeczytaj też

Ministerstwo sponsoruje gejowskie akcje dla dzieci?

dodane 2011-04-01 (02:40) 3 lata 23 dni 8 godzin i 13 minut temu

Sąd przyznał opiekę nad dzieckiem dwóm lesbijkom

dodane 2010-07-09 (13:15) 3 lata 9 miesięcy 14 dni 21 godzin i 38 minut temu

Homoseksualny seks? Jedna trzecia Polaków chce zakazu

dodane 2010-07-05 (13:16) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 37 minut temu

Parady gejów przeszły ulicami amerykańskich miast

dodane 2010-06-27 (22:05) 3 lata 9 miesięcy 27 dni 12 godzin i 48 minut temu

Bułgarscy duchowni nie chcą gejów w stolicy

dodane 2010-06-22 (15:50) 3 lata 10 miesięcy 1 dzień 19 godzin i 3 minuty temu

Geje skarżą się na Polskę

dodane 2010-05-30 (09:05) 3 lata 10 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 48 minut temu

Geje skazani na 14 lat ciężkich robót ułaskawieni

dodane 2010-05-29 (16:25) 3 lata 10 miesięcy 25 dni 18 godzin i 28 minut temu

Tajemniczy metalowy przedmiot spadł z nieba w Ustce

aktualizacja 2010-05-26 (18:51) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 16 godzin i 2 minuty temu

Policjanci będą uczyć się o homoseksualizmie

dodane 2010-05-26 (00:51) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 10 godzin i 2 minuty temu
materiał foto

Tęczowa parada

dodane 2010-02-28 (01:16) 4 lata 1 miesiąc 27 dni 9 godzin i 37 minut temu

Oficjalne wydanie internetowe: Polska - Dziennik Łódzki


Opinie (30)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ala ma kota 2010-05-26 (18:05) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 16 godzin i 48 minut temu

Policję nie powinna interesować seksualna orientacja....
...powinna interesować TYLKO osoba popełniająca przestępstwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~adi 2010-05-27 (22:28) 3 lata 10 miesięcy 27 dni 12 godzin i 25 minut temu

Prof. Bart. Autorytet
Może w końcu zamiast eskalacji siły policja będzie pomagać społeczeństwu w różnych jego wymiarach. Najwyższy czas, ażeby człowiek bez wzgledu na orientację, światopogląd, osobowość miał poczucie pełnego bezpieczeństwa i wiedział, że jest w cywilizowanej części świata potrafiącej się komunikować.

odpowiedz

0
0
~misiek 2010-05-26 (08:17) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 36 minut temu

skąd pieniądze?
nie ma kasy na ochrone ppowodziową, ale na takie głupoty jest! co za państwo! w poznaniu na paradę przyszło 250 osób, ale szum jakby Obama przyleciał! ludzie niech wam rozum wróci!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~poganin zaciekły 2010-05-27 (03:33) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 7 godzin i 20 minut temu

Homoseksualna przemoc
Powinni się pouczyć o przemocy w związkach homoseksualnych. Według działaczy organizacji homoseksualnych jest zjawiskiem nagminnym...

odpowiedz

0
0
~Rolof 2010-05-26 (19:52) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Kapelani wykładowcy
Tutaj akurat mają jednych z lepszych wykładowców w świecie, cholera tylko żeby nie było zajęć praktycznych. Słupsk, Piła, Legionowo, Szczytno, Wrocław, Katowice. Szkół jest dostatek.

odpowiedz

0
0
~777 2010-05-26 (19:24) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 15 godzin i 29 minut temu

Wytyczne kościoła
Zapewne nowe wytyczne kościoła , Kiedy zajęcia praktyczne z tematu "Jak rozpoznać Paetza"?

odpowiedz

0
0
irbis61 2010-05-26 (10:04) 3 lata 10 miesięcy 29 dni i 49 minut temu

I bardzo dobrze !
Zacofanie i ciemnota policji w ogóle - a zwłaszcza policjantów jest miażdżąca ! W wielu krajach zachodnich takie szkolenia odbywane sa juz od dawna ... W nietkorych - istnieje nawet plicja gejowska - ktora zajmuje sie tylko przestępstwawmi na gejach i wsrod nich samych ... Moze wreszcie dzieki tym szkoleniom torche sie im rozjasni w tych świętoojczyźnianych główeczkach ... Powinny one objąć policjantów w calej Polsce ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~demira 2010-05-26 (11:33) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 23 godziny i 20 minut temu

Przeciez wyraznie pisze ze szkolenie bedzie darmowe,wiec o co tyle halasu?Nikt z Panstwa nie zmusza do brania w nich udzialu,wiec po co to ublizanie?!

odpowiedz

0
0
~2010.05.26 2010-05-26 (10:04) 3 lata 10 miesięcy 29 dni i 49 minut temu

Powinny policjanci zapytac
o rady policjantów szwedzkich gdzie homosexualizm i choroby psychiczne sa bardzo rozpowszechnione.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~homoseksualni 2010-05-26 (11:26) 3 lata 10 miesięcy 28 dni 23 godziny i 27 minut temu

zalegalizowac malzenstwa homoseksualne w polsce!
i bardzo dobrze ze maja takie szkolenia ja znam gejow pracujacych w policji ale ukrywajacych sie bo by ich z pracy zwolnili jakby dowiedzieli sie ze sa gejami,mnie jako nauczyciela zwolnili z pracy w szkole bo uczen powiedzial,ze widzial mnie w klubie gejowskim chociaz w nim nie bylem bo tez sie ukrywam i do klubow gejowskich nie chodzeale uczen zemscil sie na mnie bo nie chcialem mu dac dobrej oceny za nici wynikl skandal w szkole i okolicach ze jestem gejem i ucze w szkole a rodzice mowili jak taki moze uczyc w szkole.PracyPrzeciez osoba homoseksualna nie interesije sie osobami heteroseksualnymi w sensie seksualnym wiec o co im chodzi ale to wina kosciola katolickiego bo podsyca do przesladowan homoseksualnych od wiekow gdyz kosciol jest tylko dla heteroseksualnych a to ze ktos sie urodzil homoseksualny tak jak rodza sie tez leworeczni to takiego kosciol wyrzuca poza spoleczenstwo.- do tej pory nie moge znalesc bo wiesc o moim gejostwie sie rozeszla po okolicach a to jest 13 tysieczne miasteczxko brzeg dolny kolo wroclawia.Tu w brzegu dolnym jest duzo gejow ale wszyscy sie ukrywaja wiec pytam dlaczego czlowiek nie krzywdzacy nikogo jak gej nie moze byc soba w spoleczenstwie i musi zyc zyciem zaklamanym bo przeciez nie bedzie wspolzyl z kobieta krzywdzac i oszukujac ja tylko dlatego ze ciemny i zacofany ksiadz tak chce,homoseksualni sa sobie wierni zyjac w parze i wszelkie mity o rozwiazlosci seksualnej homoseksualnych sa nieprawdziwe i rozsiewane przez kosciol .

odpowiedz

0
0
~blond 2010-05-26 (08:28) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 2 godziny i 25 minut temu

No bo SIAŁAŚ zgorszenie Pani Elu -
tak samo jak para hetero, która się w publicznym miejscu obślninia ponad normę. Poza tym, skoro Tobie się Elżbieto należy "tolernacja", to czemu heretykom (eee," heterykom" miało być) odmawiasz do niej prawa? Dla Ciebie obrzydliwym jest seks hetero a dla nas odrażające są erotyczne zachowania homo. Chyba powinnaś się zgłosić na szkolenie z tolerancji i na warsztaty o tym, jak obleśnie czuje się heretyk/heteryk bombardowany homopropagitką.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~sadf 2010-05-26 (10:10) 3 lata 10 miesięcy 29 dni i 43 minuty temu

PRANIE MÓZGU ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE.
A ponieważ Policjanci to w 50% szuje, w 30% idioci ( wiem, ponieważ sam tam pracuję ;) ), więc łykną wszystko, czym ich tam będzie biedronka indoktrynował.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Wacek 2010-05-26 (10:42) 3 lata 10 miesięcy 29 dni i 11 minut temu

Czy bedą uczyć się tez o zoofilach?
Bo zoofile też są dyskryminowani!!! Spróbujcie wziąć ślub z kozą... A polskie prawo zabrania żenić się z kozą. Już nie wspominam o tym, co sąsiedzi by powiedzieli.

odpowiedz

0
0
~kikaNiunia 2010-05-26 (10:38) 3 lata 10 miesięcy 29 dni i 15 minut temu

Też nie ma dla nich lepszego zajęcia!!!
Bandytyzmu nie brakuje, co ulicę przestępstwo, a policja zamiast pilnować bezpieczeństwa głupotami się zajmuje. Niech pozamykają do klatek wszystkich "kochających inaczej" i będzie z głowy, a nie jeszcze uczą się o tych degeneratach!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

0
0
~przss 2010-05-26 (09:04) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 49 minut temu

No bez jaj!!!! ZA NASZE PIENIĄDZE??????????
Co to w ogóle k#$%^ ma być? Powódź w kraju,k a tu takie coś!!! Zabrać im fundusze!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~48 2010-05-26 (09:25) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 28 minut temu

JEDYNE SŁUSZNE SZKOLENIE ZA NASZE ....
....pieniądze na które się zgadzam to " Tępienie zboczeńców i nadmiaru szczurów " !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Latek 2010-05-26 (09:39) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 14 minut temu

policjanci sie uczą...
A może by tak najpierw słupki i tabliczke mnożenia!

odpowiedz

0
0
~żorż 2010-05-26 (09:34) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 19 minut temu

dyskryminacja
co z zoofilami?kiedy beda kursy? i co z miłosnikami sexu oralnego? toż to oralofobia skoro analni mają promocję....

odpowiedz

0
0
~Gość 2010-05-26 (09:12) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 41 minut temu

:)
Oni już dawno dorabiają jako ochrona prostytucji, agencji towarzyskich i "informatorów". Ochrona i ukrywanie, ale przemoc stosowanej przez te grupy. Ćwiczenia specjalistyczne zatem się im przydadzą w pracy.

odpowiedz

0
0
~alfik 2010-05-26 (08:54) 3 lata 10 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 59 minut temu

geje i lesbijki to jakiś nowy gatunek ?
czekać doktoryzowania się

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Rosja straszy sąsiadów wojskiem
dodane 2014-04-24 (09:32) 1 godzinę i 21 minut temu

materiał foto

Prognoza pogody na długi weekend majowy
dodane 2014-04-22 (11:44) 1 dzień 23 godziny i 9 minut temu

Dramatyczna rozmowa matki zagłodzonej Magdy z pogotowiem
dodane 2014-04-24 (08:52) 2 godziny i 1 minutę temu

Wypadek w Klamrach. Psychiatrzy nie godzą się na przesłuchanie 16-latka
dodane 2014-04-24 (09:02) 1 godzinę i 51 minut temu

"Die Welt": Niemcy mają wobec Polaków dług wdzięczności
dodane 2014-04-24 (10:01) 52 minuty temu

Rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej
dodane 2014-04-24 (09:20) 1 godzinę i 33 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.