więcej

Ks. Dariusz Oko z wykładem w sejmie dot. gender.

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2014-01-09 (05:08) 11 miesięcy 13 dni 4 godziny i 22 minuty temu
drukuj


Szykuje się kolejna odsłona politycznej wojny o gender. Z wykładem dla posłów wystąpi budzący wiele kontrowersji ks. Dariusz Oko - informuje "Rzeczpospolita". Wykład odbędzie się 23 stycznia. Zdaniem księdza gender to "nauka maniaków seksualnych".

Do sejmu ks. Dariusza Oko zaprosił Andrzej Jaworski z PiS, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. - Gender to nie neutralna ideologia. Jest wyraźnie wymierzona w Kościół katolicki - podkreśla Jaworski i przypomina, że ksiądz brał udział m.in. w kongresie "Stop Ateizacji" w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie ks. Dariusz Oko wielokrotnie wypowiadał się nt. gender budząc kontrowersje wśród jej zwolenników. Zdaniem księdza gender jest bowiem "gender propaguje deprawacje seksualną", a jako program edukacji stanowi formę rewolucji seksualnej.

"Stop ideologii gender"

Wczoraj rozpoczął prace w parlamencie zespół "Stop ideologii gender", który założyła Beata Kempa z Solidarnej Polski. Jednocześnie wicemarszałek Wanda Nowicka złożyła wniosek do NIK o zbadanie, czy instytucje związane z Kościołem kierują się zaleceniami gender, wydając pieniądze unijne.

Odkąd list ostrzegający przed ideologią wydali biskupi, trwa polityczna wojna. Emocje dodatkowo wzrosną, gdy z wykładem wystąpi w sejmie ks. prof. Dariusz Oko - ocenia gazeta.

Źródło: Rzeczpospolita

rp.pl

(ks, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 114 66.28%
nie 58 33.72%

Przeczytaj też

Watykan: pary homoseksualne to nie rodziny

dodane 2014-01-08 (18:55) 11 miesięcy 13 dni 14 godzin i 35 minut temu

NIK: polska szkoła zagrożona narkomanią

dodane 2014-01-08 (06:08) 11 miesięcy 14 dni 3 godziny i 22 minuty temu

Prof. Anna Pawełczyńska: wojna przeciw Polsce trwa nieprzerwanie

dodane 2014-01-07 (08:09) 11 miesięcy 15 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Papież Franciszek: związki homoseksualne stanowią nowe wyzwania

dodane 2014-01-04 (14:45) 11 miesięcy 17 dni 18 godzin i 45 minut temu

Ksiądz William Lynn, zamieszany w pedofilię, wyszedł na wolność

dodane 2014-01-02 (17:25) 11 miesięcy 19 dni 16 godzin i 5 minut temu

Prestiżowy włoski miesięcznik poświęcił cały numer Polsce

dodane 2014-01-02 (15:10) 11 miesięcy 19 dni 18 godzin i 20 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (321)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

114
25
~Logika Katolicka 2014-01-09 (06:42) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 48 minut temu

Ksiądz - znaczy obywatel państwa Watykan a nie Polak. Jak się ostatnio dowiedzieliśmy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

100
28
~basia 2014-01-09 (07:40) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Dlaczego obywatel Watykanu wypowiada się w Polskim sejmie.Niech wygina do Rzymu gdzie jego miejsce i niech pozabiera ze sobą krzyże.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

86
22
~Stan 2014-01-09 (07:06) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 24 minuty temu

Sztandarowy przykład: facet przebrany w sukienke bedzie nas nauczal. Kastraty moralne.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

79
18
~Moja Eminencja 2014-01-09 (07:19) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 11 minut temu

W zabijaniu ludzi nikt nie prześcignie kościoła katolickiego. Księża święcili wszystkie wojny. Nawracanie ogniem i mieczem, palenie na stosach, grabienie i zabijanie Indian w Ameryce. W Rwandzie unicestwili się między sobą i zabito 1.000.000 ludzi. Podobnie katolicy mordowali się między sobą pod Grunwaldem i Koronowem. Wyrywali języki, odcinali ręce, wlewali roztopiony ołów w oczodoły. Nikt w dziejach ludzkości nie wyrządził więcej zła jak katolicyzm.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

92
34
~Zonk 2014-01-09 (07:11) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 19 minut temu

Jakim prawem ksiądz, obywatel obcego państwa jak się ostatnio dowiedzieliśmy, ma występowac w świeckim sejmie i mieszać się w politykę skoro jak to ujmują biskupi kościół nie miesza się w politykę? Przecież to jest śmiech na sali. Zakłamanie kościoła i jego agentow sięga już nieba... Najpierw niech się księża rozliczą z dotacji z Unii, ktore wzięli na gender. Do tego co to za pisowska głupota, ten caly zespół przeciwdziałania ateizacji? A jest może zespół przeciwdziałania katolizacji? Jeśli politycy mają zajmować się takimi sprawami jak wiara każdego obywatela to w naszym państwie nie będzie dobrze. A księża jeszcze sami to nakręcają, bo im zależy, żeby nasze społeczeństwo było jak najgłupsze. Nie zdziwiłbym się gdyby to kościoł stal za tym całym gender...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

79
30
~z polski 2014-01-09 (06:41) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 49 minut temu

jakim prawem...klecha....szmaci polski parlament.......!!!!!!1

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

67
22
~Zyga pozdrawia 2014-01-09 (07:38) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

Mam pytanie dlaczego kapłani przebierają się w kolorowe sukienki ,przecież Pan Jezus chodził w spodniach.Po drugie Arabowie i Szkoci też chodzą w sukienkach i nikt tam nie ma pretensji.Czyżby kapłani chcieli nowej wojny z narodem wybierając na przedstawicieli tej wojny najgłupsze baby w sejmie czyli Kępę i Wróbel.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

51
12
aluminium 2014-01-09 (07:56) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

czy ja mogę prowadzić wykłady w kościołach, nt. paskudności tej instytucji?

odpowiedz

52
14
~lubię sex 2014-01-09 (07:06) 11 miesięcy 13 dni 2 godziny i 24 minuty temu

No oki. gender i co? Klecha sam nie może dymać, to i inni tez nie mogą?? No najlepiej wstąpić do organizacji mafijnej, nosić jednolite stroje i robić co się podoba, a przy tym narzucać swój tok myślenia i idei innym. Ehhh...w jakim ja kraju żyję...niedługo się dowiem, że to przez gender dzieci same wchodzą klechom do łóżek, i że to dzieci są opętane. Odizolować KK od polityki!!! Żyję z kobietą bez ślubu, lubię sex i to bardzo i co?? jak byłem mały to nikt nie słyszał o gender a sex lubię:D

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

46
9
~awxz 2014-01-09 (07:56) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 34 minuty temu

Czyli będzie mówił o SOBIE i swojej sekcie oprawców !!!

odpowiedz

49
14
~FILUTEK. 2014-01-09 (07:53) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 37 minut temu

Księży jako że są obywatelami obcego państwa- Watykanu, należy traktować jako potencjalnych szpiegów. szpiedzy nie mają prawa wstępu do gmachu sejmu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
17
~fred 2014-01-09 (05:58) 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 32 minuty temu

"Zdaniem księdza gender to "nauka maniaków seksualnych"." to wiadomo dlaczego tak wielu księży się nią interesuje

odpowiedz

39
5
~xxx 2014-01-09 (07:44) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 46 minut temu

Kto pozwala na lansowanie palantów.???????????????????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

52
20
~zza granicy 2014-01-09 (05:46) 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Ten kraj sięgnął już dna, a mułu nad nim jest 2 metry. Jestem w Holandii obecnie i tu pracuję. Ludzie gdybyście tylko słyszeli co tu się mówi o Polsce i Polakach. Wstyd i żenada. Kiedy naród wreszcie zrozumie, że jest manipulowany przez talibów z PIS, karierowiczów z PO i wszelkiej maści nieuków z różnych ugrupowań, którzy w polityce szukają swoich 5 minut aby się ustawić.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

35
4
tomasz.rze 2014-01-09 (05:45) 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 45 minut temu

O, tak, tak! Niektórym posłom (i posłankom) przyda się wykład edukacyjny. Dowiedzą się wreszcie, skąd się wzięli w Sejmie i jaką mają płeć polityczną. Niech się dowiedzą się, że posłów nie znajduje się w kapuście i że nie wszyscy wyborcy wyznają wiarę w bociana. Edukacja od najmłodszych ław poselskich się przyda.

odpowiedz

35
6
~Lakos 2014-01-09 (07:47) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

Właściwy człowiek do tego wykładu.Nie wiem tylko czy Pani Kempa się nie obrazi za przebranie tego mężczyzny w sukienkę............przecież to gender....a może chodziło o konkretny przykład ..................

odpowiedz

41
13
~zet 2014-01-09 (06:04) 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 26 minut temu

prawica walczy o poparcie kościoła wszelkimi sposobami,jak biskupy nie sypną kasą to taka Kempa do roboty w warzywniaku

odpowiedz

33
6
~Elka 2014-01-09 (07:55) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 35 minut temu

Z zachowania i wypowiedzi posłanki wynika, że lubi jak druga połówka łapie żonkę za twarz i trzyma kobietę krótko.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
8
~hj 2014-01-09 (07:52) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 38 minut temu

To jakiś nuncjusz Watykański ?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

28
1
~rozsądny 2014-01-09 (07:32) 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 58 minut temu

Największą instytucją stosującą gender jest kościół katolicki. Faceci w sukienkach ubierający młodych chłopców (ministrantów) w sukienki!

odpowiedz