Strona główna serwisu
Radosław Rosiejka

oprac.Radosław Rosiejka

Małgorzata Janowska zastąpi Rafała Wójcikowskiego

Małgorzata Janowska zastąpi Rafała Wójcikowskiego

Małgorzata Janowska zajmie w Sejmie miejsce posła Rafała Wójcikowskiego, który zginął w wypadku samochodowym. Rzecznik klubu Kukiz’15 powiedział, że Małgorzata Janowska już się zgodziła.
Rafał Wójcikowski zdobył mandat posła w okręgu wyborczym obejmującym Piotrków Trybunalski. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na wolne miejsce w Sejmie dostaje się kandydat z tej samej listy wyborczej, który dostał kolejno najwięcej głosów.

Na Małgorzatę Janowską w 2015 roku zagłosowało 2877 osób. Startowała z listy Kukiz’15 z drugiego miejsca, ale nie należy do partii politycznej. W 2014 roku startowała w wyborach na prezydenta Bełchatowa.

Wypadek na S8

Rafał Wójcikowski zginął w czwartek rano w wypadku samochodowym, do którego doszło na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Jak powiedziała rzeczniczka łódzkiej policji, Joanna Kącka, poseł kierujący volkswagenem bora stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery.

Poseł ukończył Uniwersytet Łódzki, na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Później uzyskał doktorat. Z zawodu był nauczycielem akademickim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber. Jako ekspert współpracował z Fundacją Republikańską. Był zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Pracował również w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (84)
Nie zgadzam się z opinią
73
Zgadzam się z opinią
280
~kodziarz 2017-01-19 (15:39) 21 godzin i 38 minut temu

Należy również znaleźć następcę dla alimenciarza ponieważ okazał się złodziejem i okradł partię.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
211
~kosa 2017-01-19 (14:34) 22 godzin i 43 minut temu

Szkoda chłopa,był dobrym przyjacielem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
49
Zgadzam się z opinią
212
~kolega 2017-01-19 (15:41) 21 godzin i 36 minut temu

To ile naprawdę dzieciorób ma dzieci na które nie płaci alimentów? To też tajemnica???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6