Strona główna serwisu
Chcemy armii poborowej, a nie tylko zawodowej

Chcemy armii poborowej, a nie tylko zawodowej

Coraz więcej Polaków chce powrotu obowiązkowego poboru do wojska, informuje "Metro" w oparciu o badania CBOS.
W 2008 r. aż 54 proc. Polaków uważało, że siły zbrojne powinny składać się z armii zawodowej, czyli opartej na żołnierzach pełniących służbę na podstawie dobrowolnego kontraktu. Teraz to się zmienia. Z najnowszych badań CBOS wynika, że poparcie dla armii składającej się tylko z zawodowców wynosi już tylko 47 proc.

Zwiększa się za to grupa, która chciałaby powrotu powszechnego obowiązkowego poboru. 34 proc. Polaków uważa, że choć wojsko polskie powinno składać się w dużej części z armii zawodowej, to należałoby zachować powszechny pobór (w 2008 r. twierdziło tak 26 proc. badanych). Dodatkowo 11 proc. uważa, że wojsko powinno się składać przede wszystkim z armii opartej na powszechnym, obowiązkowym poborze (w 2008 r. było to 9 proc.)

Aż 24 proc. Polaków sądzi, że brak poboru przyczynia się do spadku bezpieczeństwa kraju (w 2009 r. mówiło tak zaledwie 14 proc.). Badania przeprowadzono w okresie trwania konfliktu na Ukrainie.

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (707)
Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
367
~rocznik 1986 - 28 lat 2014-09-16 (03:59) 9 godzin i 14 minut temu

czy kto z was sobie potrafi wyobrazic tych chlopaczkow w rurkach z iphonami i torebkach na ramieniu ktorzy musza zgolic te ich sweet fryzury z grzywkami i modnym irokezem ? oni z jakakolwiek bronia ? pomijajac call of duty oczywiscie ;) przeciez wiekszosc z nich to nie tylko ofiary jezeli chodzi o bycie sprawnym bo siedza wiecej czasu na facebooku niz na graniu w noge z kolegami ale tez ofiary zyciowe ktore bez 5000zl na start nie wezma zadnej roboty bo przeciez skonczyli filologie mongolska. Patrzac po tych mlodych ludziach w moim wieku po prostu nie potrafie sobie wyobrazic zeby przynajmniej 30% z nich nadawalo sie do jakiejkolwiek symulacji(poligon) walki :D przeciez oni by musieli robic selfie na poligonie :D bo jak mozna zyc bez dzielenia sie fotkami na fejsiku ? zero orietacji w terenie bo przeciez droge do domu znajdzie ,,faina'' apka na smartfonie :D jedzenie tez beda zdobywac ........... na drukarkach 3D :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 26

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
146
~phi 2014-09-16 (00:58) 12 godzin i 15 minut temu

już lece bronić tego żałosnego kraju, za co? za niskie pensje, za rozwaloną służbe zdrowia?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
88
~Ambroży 2014-09-16 (05:09) 8 godzin i 4 minuty temu

Życzenie Polaków ? śmiechu warte!!! Przecież naród Polski chce żeby politycy nie wyrabiali wrogości do innych narodów n.p. do narodu rosyjskiego nie wysyłali wojska do Iraku -Afganistanu żeby zniewalać te odległe od Polski narody.Życzeniem Polaków jest żeby elitom politycznym znane były logiczne i pozytywne działania w interesie Polski i Polaków Po co mieszają Polskę w piekło Ukraińskie a te polityków podróże na Majdan i wspieranie wywrotowców którzy siłą obalili legalne władze a ich stanie pod sztandarami UPA i Banderowców wspieranie tych co jawnie upominają się o Przemyśl-Krosno a nawet Kraków Elity polityczne myślą tylko o sobie i partyjnych interesach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4