Strona główna serwisu
Natalia Durman

oprac.Natalia Durman

Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Wolności". Katarzyna Lubnauer: to kuriozalne, ponury żart

Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Wolności". Katarzyna Lubnauer: to kuriozalne, ponury żart

- Mam wrażenie, że to ponury żart. Następnym krokiem będzie Miss Polonia? - tak Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej skomentowała na antenie TOK FM wybór prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na "Człowieka Wolności" tygodnika "wSieci". - To kuriozalne - dodała.
Katarzyna Lubnauer Katarzyna Lubnauer ()
Idąc dalej, zdaniem Lubnauer, kolejnym wyróżnieniem dla człowieka, który - w jej ocenie - odpowiada m.in. za publikację wizerunku demonstrantów oraz próby ukarania posłów opozycji, powinien być tytuł "człowieka demokracji".

- PiS nie szanuje zasad, na których powinno być zbudowane demokratyczne państwo. Proponuję dla pana Misiewicza tytuł "fachowcy roku" - kontynuowała Lubnauer. Zaznaczyła, że od roku mamy do czynienia z "agonią parlamentaryzmu".

Pytana o pakiet demokratyczny, powiedziała: - Słyszę o tym od początku kadencji Sejmu. Nic nie wyszło. Tak naprawdę nie ma demokratyzacji parlamentu, tylko ostrzejsze ograniczenia co do funkcjonowania opozycji.


- PiS nie rozumie, że prawo większości to nie ma prawo do rządów absolutnych, tylko w ramach określonych zasad - dodała Lubnauer. Podkreśliła jednak, że nie wyobraża sobie dalszego protestowania w Sejmie.

Petru pikuje w sondażu. "To wyzwanie"

Lubnauer odniosła się również do najnowszego sondażu CBOS, w którym odnotowano duży spadek zaufania do lidera Nowoczesnej - Ryszarda Petru (25 proc. wobec 19 proc.). Co na to wiceprzewodnicząca ugrupowania?


- Funkcjonujemy w perspektywie lat. Każdy kryzys to dobry moment na przewartościowanie, w którym partia ma szanse się wzmocnić, mocniej podejść do przyszłości - stwierdziła. - Jak spojrzeć na kryzysy PiS, to widać, że partie bywają na zakrętach, ale z tego wychodzą. To, co się dzieje, to wyzwanie i wyjdziemy z tego wzmocnieni - zapewniła.

Lubnauer podkreśliła, że Nowoczesna jest opozycją "skrajnie merytoryczną" i pierwszą - jej zdaniem - która stworzyła całościowy program. - Staramy się składać ustawy - dodała.
TOK FM, WP

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (731)
Nie zgadzam się z opinią
166
Zgadzam się z opinią
1618
~Gość 2017-01-26 (08:22) 7 godzin i 12 minut temu

Pieprzone kółko wzajemnej adoracji i animozji. Wszyscy tylko szczekać potrafią i o swoją michę dbają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
180
Zgadzam się z opinią
695
~Pab_1970 2017-01-26 (08:57) 6 godzin i 37 minut temu

Nagroda dla tego odhumanizowanego "człowieka" to kpina z ludzi o IQ większym niż 10... Ani to mój prezes, ani prezydent, ani premier... ale drażni...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
136
Zgadzam się z opinią
604
~hodowca... 2017-01-26 (09:01) 6 godzin i 33 minut temu

Kaczka: MISS DROBIU !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8