Strona główna serwisu
Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn

Naukowcy wiedzą już, dlaczego w Europie mężczyźni umierają wcześniej niż kobiety. Główną przyczyną tego jest palenie papierosów - wynika z najnowszego raportu obejmującego 30 państw, który publikuje "British Medical Journal".
Do tej pory uważano, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, bo decydują o tym geny. Badania światowej organizacji zdrowia WHO wskazują jednak, że to nieprawda i że najważniejszym powodem jest palenie.

W Europie różnica jest największa na Ukrainie, gdzie mężczyźni żyją o 12 lat krócej od kobiet. Najmniejszą różnicę - zaledwie trzech lat - odnotowano w Islandii. W Polsce różnica ta wynosi sześć lat.

Oprócz palenia - dowodzą naukowcy - drugą najważniejszą przyczyną wcześniejszych zgonów mężczyzn jest nadmierne spożycie alkoholu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Attack 2011-02-16 (18:48) 13 godzin i 45 minut temu

bo kobiety wcale dużo mniej od mężczyzn nie palą. Przycvzyna jest inna - mężczyznom nakazuje się nosić spodnie, czyli strój powodujący przegrzewanie jader, co w efekcie prowadzi do wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~benk 2011-01-24 (00:25) 8 godzin i 8 minut temu

padnięci mężusie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Pan Sułek 2011-01-20 (17:31) 15 godzin i 2 minuty temu

Mężczyźni żyją krócej bo kobiety zatruwają im życie.Czasami lepsze to niż przebywanie pod jednym dachem z jędzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 9 godzin i 53 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 9 godzin i 53 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 9 godzin i 54 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 9 godzin i 54 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 9 godzin i 54 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 9 godzin i 54 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 9 godzin i 54 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gal 2011-01-18 (17:38) 14 godzin i 55 minut temu

No rewalacja!!! Ale ciekawe bo obecnie wiecej pali kobiet niz mezczyzn (np. w USA, Kanadzie), a pomimo to i tak , generalnie zyja dluzej niz mezczyzni...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Babcia 2011-01-18 (17:16) 15 godzin i 17 minut temu

Pitolenie... palę chyba od zawsze, rodzice palili, urodziłam się w czasie wojny więc przebywając w schronach ludzie palili nieprzyzwoicie wiadomo stres... mąż mój nie palił i zostałam wdową. Oczywiście w domu nie wolno mi było palić. Więc nie ma reguł bez wyjątku. Odnoszę wrażenie, że zawsze jak mają podrożeć papierosy snują się nowe wersje o ich szkodliwości!?

odpowiedz