Strona główna serwisu
Tomasz Gdaniec

Tomasz Gdaniec

Pomorscy policjanci zatrzymali w Rumi 32-​latka. Mężczyzna przewoził w walizce 9 kg marihuany

Pomorscy policjanci zatrzymali w Rumi 32-​latka. Mężczyzna przewoził w walizce 9 kg marihuany

• Pomorscy policjanci zatrzymali 32-latka z 9 kg marihuany
• Policja: Zatrzymany był podejrzewany o posiadanie narkotyków
• Mężczyzna usłyszał już zarzuty
- 32-letni mieszkaniec Rumi od dłuższego czasu był podejrzewany o wprowadzanie na czarny rynek środków odurzających. Jego sprawą zajmowali się policjanci z gdyńskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze gromadzili informacje oraz zbierali dowody świadczące o przestępczej działalności mężczyzny - informuje kom. Michał Rusak z Miejskiej Komendy Policji w Gdyni.

Do zaskakującej sytuacji doszło na dworcu kolejowym w Rumi. Gdyńscy funkcjonariusze wraz z oficerami CBŚP zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Podczas śledztwa udało się ustalić, że Pomorzanin może posiadać znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania podejrzanego śledczy zabezpieczyli walizkę turystyczną wypełnioną marihuaną, którą miał przy sobie. Łączna waga po ekspertyzie w laboratorium wyniosła blisko 9 kilogramów. Dodatkowo w mieszkaniu 32-latka policjanci znaleźli opakowanie z zawartością 10 gramów marihuany oraz elektroniczną wagę aptekarską.

- Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wejherowie tymczasowo aresztował 32-latka na trzy miesiące - dodają Rusak.


Jak wynika z policyjnych statystyk większość przestępstw narkotykowych popełniana jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (19,8 proc.) oraz w miastach liczących 20-50 tys. mieszkańców - 15,8 proc. Przestępstwa narkotykowe to domena mężczyzn. Kobietom przedstawia się tylko 6 proc. zarzutów.

Z danych MSW jasno wynika, że z roku na rok zwiększa się wartość narkotyków przejmowanych przez funkcjonariuszy. Dwa lata temu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 1,6 mln zł a w ubiegłym roku już 3,5 mln zł. Do najpopularniejszych narkotyków należą marihuana, kokaina oraz heroina.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.


Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~Mr Joint 2016-01-21 (17:58) 7 godzin i 25 minut temu

Aż się płakać chce :0))

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~Dobry gees 2016-01-22 (23:30) 1 godzinę i 53 minut temu

Wolne konopie! Medyczna marihuana! Stop dopalaczom, tytoniowi i alkoholowi!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~pom. 2016-01-23 (13:19) 12 godzin i 4 minuty temu

A ilu jest gliniarzy co ćpają w pomorskiej ? Niedawno złapali gliniarza z gdańskiej, kiedyś ze słupskiej a jeszcze kiedyś z gdyńskiej. Co jest do cholery ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji