Strona główna serwisu
Robert Kulig

Robert Kulig

Zostawiła zwierzęta na kilkanaście dni bez jedzenia i wody. Może trafić na 3 lata do więzienia

Zostawiła zwierzęta na kilkanaście dni bez jedzenia i wody. Może trafić na 3 lata do więzienia

• Policjanci z inspektorami Animals uwolnili głodzone zwierzęta
• Właścicielka jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami
• Policja prosi zgłaszanie przypadków pozostawienia zwierząt bez opieki
Oświęcimscy policjanci wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad dwoma psami i dwoma kotami, które były w mieszkaniu bez opieki przez kilkanaście dni.

- Anonimowa osoba zgłosiła, że w jednym z mieszkań na osiedlu Zasole w Oświęcimiu, od kilkunastu dni bez opieki pozostają psy i koty. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres i razem z inspektorami Oświęcimskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zajęli się ustalaniem personaliów właścicieli mieszkania oraz miejsca ich pobytu - mówi Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

W mieszkaniu znaleziono dwa koty i dwa psy w stanie skrajnego wyczerpania. Lekarz weterynarii, który zbadał zwierzęta potwierdził, że znajdują się one w stanie kacheksji, czyli wyniszczenia organizmu spowodowanego brakiem pożywienia i wody.


- Zwierzaki trafiły pod opiekę inspektorów, natomiast wobec właścicielki policjanci wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez nią przestępstwa znęcania się nad zwierzętami - dodaje Ciarka.

Policja jednocześnie apeluje, by reagować na wszelkie przypadki pozostawienia zwierząt bez należytej opieki oraz przejawy znęcania się nad nimi.

Za znęcanie nad zwierzętami grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.


Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? Wyślij nam zdjęcia. Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (42)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
272
~Piesiowa 2016-01-12 (13:05) 17 godzin i 47 minut temu

Bogu dzięki, że ktoś się zainteresował i to zgłosił ! Ludzie, pomagajmy zwierzętom, one zdane są tylko na nasze dobre serce, same sobie nie poradzą !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
117
~Ryszardek 2016-01-12 (12:04) 18 godzin i 48 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
103
~Marian 2016-01-12 (16:40) 14 godzin i 12 minut temu

Wprowadzenie- duże osiedle, blok 10 pięter, ja, jako obserwator w innym bloku. Na 6 piętrze tego ,,wysokościowca,, zauwazylem szarpiącego się na jakims postronku psa na balkonie, pies się zamotał i zaczal wyc. Zlapalem za sluchawke, żeby powiadomić stosowne służby, nie spieszyly się. Pies już charczał, bo widać linka za gardlo dusila. Az tu widze człowieka, który z 7 pietra usiluje się opuscic na balkon nizej celem ratowania biednego zwierzaka. Udalo się, a za chwile to i straz miejska podjechala. Nie wiem kim był tamten bohater, bo cudownym trafem wlasciciele zostawionego na uwiezi psa tez się pojawili, ale nie wiem czemu nie chciałem odszukiwać tego człowieka, żeby mu podziekowac....może żeby się nie poplakac publicznie....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2