więcej

zachodniopomorskie

To zdarza się tylko raz w roku - będą czekać całą noc.

PAP |  aktualizacja 2011-04-13 (17:55) 3 lata 4 miesiące 18 dni 15 godzin i 34 minuty temu
drukuj


To zdarza się tylko raz w roku - będą czekać całą noc
opinie
Druga Noc Konfesjonałów odbędzie się w Wielkim Tygodniu w świątyniach Szczecina i Pomorza Zachodniego. Noc spowiedzi rozpocznie się o godzinie 21.37 w Wielki Czwartek. Potrwa do ranka w Wielki Piątek.

Jak wspomina rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga, w ubiegłym roku w Noc Konfesjonałów wyspowiadało się w Szczecinie kilka tysięcy osób.

W mieście pojawią się banery, ulotki, plakaty promujące inicjatywę szczecińskich księży. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja promowana będzie także przez portale społecznościowe i własną stronę internetową www.nockonfesjonalow.pl , która ma być uruchomiona do Niedzieli Palmowej. Można tam będzie znaleźć informacje na temat akcji, adresy kościołów biorących w niej udział, porady dotyczące rachunku sumienia i spowiedzi.

W Niedzielę Palmową w największym centrum handlowym Szczecina, studenci rozdadzą kilka tysięcy ulotek zachęcających do udziału w akcji.

Tegoroczna Noc Konfesjonałów na terenie diecezji szczecińsko-kamieńskiej odbędzie się w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim, Świnoujściu, Goleniowe, Myśliborzu. Całonocnym spowiedziom będą towarzyszyć medytacje i czuwania, rozważania drogi krzyżowej, gorzkich żali i rachunku sumienia. W szczecińskiej katedrze będzie możliwość wyspowiadania się w języku niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim.

W akcję zaangażowanych jest wiele wspólnot i kapłanów m.in. dominikanie, redemptoryści, salezjanie, księża chrystusowcy oraz księża diecezjalni.

Ubiegłoroczna szczecińska akcja nocnych spowiedzi była pierwszą tego typu w Polsce, ale idea nie była nowa. Po raz pierwszy nocne spowiedzi przeprowadzili księża w Chicago i Nowym Jorku w 2007 r.

(db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 8 40%
nie 12 60%

Przeczytaj też

Cała noc z księdzem - było wielu chętnych

dodane 2011-04-22 (10:00) 3 lata 4 miesiące 9 dni 23 godziny i 29 minut temu

Wielkanocne śniadanie dla 400 osób

dodane 2011-04-18 (14:10) 3 lata 4 miesiące 13 dni 19 godzin i 19 minut temu

Warszawa zbiera jajka dla potrzebujących

dodane 2011-04-17 (04:08) 3 lata 4 miesiące 15 dni 5 godzin i 21 minut temu

Jej dotyk miał czynić cuda

dodane 2011-04-16 (11:05) 3 lata 4 miesiące 15 dni 22 godziny i 24 minuty temu

Pójdą nocą z krzyżem na ramionach

dodane 2011-04-15 (09:45) 3 lata 4 miesiące 16 dni 23 godziny i 44 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (71)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Rolof 2011-04-14 (06:31) 3 lata 4 miesiące 18 dni 2 godziny i 58 minut temu

Neokontrreformacja
Co za zmasowane działania. Chyba dlatego że kościół stwierdził że w Szczecinie jest najmniej jemu wiernych duszyczek, wg. ich liczenia to na 100 szczecinian do kościoła chodzi : cóś: koło 12, najlepszy wynik w Polsce, przy takim Podkarpaciu gdzie "cóś" koło 70 na sto to wynik naprawdę super. Więc teraz atak na Szczecin. Brawo Szczecinianie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~dana 2011-04-13 (19:42) 3 lata 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 47 minut temu

uśmiech losu
To nie jest śmieszne , gdy przyjdzie doświadczenie , ból choroba t o nie będzie do śmiechu. I do kogo wtedy pójdziemy , stare przysłowie jak trwoga to do BOGA . Bóg ciebie też kocha mimo ,że z tego się śmiejesz.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~dziecko 2011-04-16 (08:04) 3 lata 4 miesiące 16 dni 1 godzinę i 25 minut temu

Do rzeczy
Tematem artykulu jest spowiedz , czyli rozliczenie wiernych z przestrzegania przykazań.Kościól sfalszowal przykazania tzn ta cala spowiedz to wielka lipa. To jest temat,a więc do rzeczy panie Bartymeuszu.

odpowiedz

0
0
Bartymeusz 2011-04-14 (14:57) 3 lata 4 miesiące 17 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Wielka tajemnica wiary. Czy szanowni "ateiści" kumają?...
Pan w czwartek wieczorem daje to, co spełni w piątek po południu: Ciało wydane i Krew przelaną. Skoro mógł dać siebie ukrzyżowanego dzień przed ukrzyżowaniem, to tak samo może nam dzisiaj, dwa tysiące lat później dawać siebie ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. W rytuale dał nam to, co spełnił życiem, i wzywa nas, byśmy się nie zatrzymali na samym rytuale, ale go naśladowali: "I wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi." Rytuał jest po to, by jego uczestnicy stali się Tym, którego pamiątkę celebrują. Św. Augustyn miał usłyszeć od Pana: "Jam pokarm dorosłych, dorośnij, a będziesz Mnie pożywał i nie wchłoniesz Mnie w siebie, ale ty się we Mnie przemienisz".

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~NickH 2011-04-16 (00:06) 3 lata 4 miesiące 16 dni 9 godzin i 23 minuty temu

Ludzie, poczytajcie trochę historii katolicyzmu, to nie będziecie zadawać pytań w stylu:
"Dlaczego istnieje spowiedź na uszko, skoro mamy spowiedź powszechną?". Acha... W katolicyzmie możecie się spodziewać wielu rzeczy, ale ostatnią jest logika. Ci, którzy tam wchodzicie (tj. w katolicyzm) wyzbądźcie się wszelkiej w tej materii nadziei.

odpowiedz

0
0
~Azazel 2011-04-13 (23:38) 3 lata 4 miesiące 18 dni 9 godzin i 51 minut temu

Widział ktoś aby spowiadał się ksiądz?
Przecież tego nie robią. Inaczej pedofilia nie byłaby plagą.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Głos spod wody 2011-04-14 (13:41) 3 lata 4 miesiące 17 dni 19 godzin i 48 minut temu

Podstępny tytuł
Myślałem, że chodzi o kwiat paproci, a tu oczywiście oczywista niespodzianka.

odpowiedz

0
0
~Olka 2011-04-13 (23:42) 3 lata 4 miesiące 18 dni 9 godzin i 47 minut temu

No oczom własnym nie wierzę
W niedzielę palmową rozdadza ulotki w hipermarketach. To się nazywa dzień święty świecić :-) Brawo klechy

odpowiedz

0
0
~NickH 2011-04-13 (22:56) 3 lata 4 miesiące 18 dni 10 godzin i 33 minuty temu

Czarne skutwysyny lubią, gdy im ludzie sami przychodzą szeptać na uszko...
A najbardziej pożądanymi penitentami są młode babeczki... no, oczywiście, czasami także młodzi chłopcy, ale wierzę, że to jednak nie jest większość.

odpowiedz

0
0
~Przebacz 2011-04-13 (22:13) 3 lata 4 miesiące 18 dni 11 godzin i 16 minut temu

Po co na mszy modlitwa spowiedź powszechna,
skoro dodatkowo trza złożyć samokrytykę w konfesjonale???

odpowiedz

0
0
~lewak 2011-04-13 (21:51) 3 lata 4 miesiące 18 dni 11 godzin i 38 minut temu

Szczecin
Niech wp poinformuje, że w Szczecinie są centralne uroczystości 1 Maja, a nie że zdewociali studenci namawiają do spowiedzi.

odpowiedz

0
0
~lambda 2011-04-13 (21:48) 3 lata 4 miesiące 18 dni 11 godzin i 41 minut temu

Katolicki wywiad działa już ponad 1000 lat !

odpowiedz

0
0
~Ksiądz Dobrodziej 2011-04-13 (21:33) 3 lata 4 miesiące 18 dni 11 godzin i 56 minut temu

Spowiedź na ucho to od 1000lat fenomenalne narzędzie wywiadu środowiskowego
Szczególnie kiedyś na dworach królewskich. Łatwy sposób na intrygi jak wiedziało się kto, tak naprawdę, z kim śpi i co myśli. Spowiedzi na ucho Jezus nie wymyślił i NIE nakazał.

odpowiedz

0
0
~yusta 2011-04-13 (21:24) 3 lata 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 5 minut temu

Jestem pod wrażeniem
ilu to jest u nas grzeszników . Czyżbym tylko ja nie grzeszyła ?

odpowiedz

0
0
~podajnoge 2011-04-13 (19:12) 3 lata 4 miesiące 18 dni 14 godzin i 17 minut temu

cóż,
Kolejna akcja pasożytów dla ciemnoty...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~a-jack kaszebe 2011-04-13 (18:03) 3 lata 4 miesiące 18 dni 15 godzin i 26 minut temu

xxx
Ale oprócz ciebie tysiące ludzi ,przeczyta to i pójdzie do spowiedzi.....Ja to zrobię dla swojej wiary i abyś ty swoim wpisem poniósł klęskę!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~dziecko 2011-04-13 (20:53) 3 lata 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 36 minut temu

Będą rozliczać wiernych
Spowiedż jest , w gruncie rzeczy, rozliczeniem wiernych z przestrzegania przykazań /boskich i kościelnych/ przez księży.Przykazania boskie /dekalog/ są przez kosciól sfalszowane czyli, cala spowiedż , czy w dzień czy w nocy ,opiera się na oszustwie.Szanowni księża ,to co robicie to lipa i oszustwo.Kto się powinien wyspowiadać pierwszy ?! k

odpowiedz

0
0
~dziecko 2011-04-13 (20:53) 3 lata 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 36 minut temu

Będą rozliczać wiernych
Spowiedż jest , w gruncie rzeczy, rozliczeniem wiernych z przestrzegania przykazań /boskich i kościelnych/ przez księży.Przykazania boskie /dekalog/ są przez kosciól sfalszowane czyli, cala spowiedż , czy w dzień czy w nocy ,opiera się na oszustwie.Szanowni księża ,to co robicie to lipa i oszustwo.Kto się powinien wyspowiadać pierwszy ?! k

odpowiedz

0
0
~kmiki 2011-04-13 (20:07) 3 lata 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 22 minuty temu

ale ciemnota Co za kraj???
Wiocha JAK U Konopielki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Monika 2011-04-13 (20:03) 3 lata 4 miesiące 18 dni 13 godzin i 26 minut temu

No i kasa leci znowu we właściwym kierunku ...
W końcu każda inicjatywa koscioła związana jest z dawaniem im pieniędzy. A ogłupiały tłumek wyciąga pieniążka i płaci

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

"The Economist" o Tusku: spełnia aspiracje
dodane 2014-08-31 (23:20) 10 godzin i 9 minut temu

W poniedziałek planowane spotkanie Tusk-Kopacz
dodane 2014-08-31 (18:35) 14 godzin i 54 minuty temu

Kard. Marx: to, co wyszło z Niemiec, wstrząsa do dnia dzisiejszego
dodane 2014-08-31 (21:10) 12 godzin i 19 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 116