Strona główna serwisu
Papieska pasterka znowu będzie przed północą

Papieska pasterka znowu będzie przed północą

Tak jak przed rokiem, pasterka pod przewodnictwem Benedykta XVI w bazylice św. Piotra rozpocznie się w Wigilię o 22.00, czyli dwie godziny wcześniej niż w latach poprzednich. Watykan ogłosił program papieskich uroczystości od Świąt do początku stycznia.
W dzień Bożego Narodzenia w południe papież wygłosi z balkonu bazyliki świąteczne orędzie, po którym złoży życzenia w kilkudziesięciu językach i udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi, miastu i światu.

W drugi dzień świąt Benedykt XVI spotka się z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański. Następnie w atrium Auli Pawła VI podejmie świątecznym obiadem podopiecznych rzymskich ośrodków, prowadzonych przez zgromadzenie Misjonarki Miłości, założone przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty.

31 grudnia w bazylice watykańskiej o godzinie 18.00 papież odprawi tradycyjne nieszpory na zakończenie roku.


W obchodzony 1 stycznia przez Kościół Światowy Dzień Pokoju Benedykt XVI przewodniczyć będzie rano mszy.

Mszę odprawi również 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

5 stycznia Benedykt XVI odwiedzi dzieci na oddziałach pediatrycznych w rzymskiej klinice Gemelii i rozda im prezenty.


9 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, papież ochrzci w Kaplicy Sykstyńskiej grupę niemowląt.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (20)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Jurand ze Spychowa 2010-12-23 (14:52) 15 godzin i 55 minut temu

.....przez cały czas trwania świąt... ale i do końca twoich dni... codziennie ,w każdej godzinie ,minucie i sekundzie twojego życia....cały czas.... miał głowę ,umysł , serce i sumienie.. zajęte i obciążone "grzechem zaniechania"... którego dopuściłeś się...kamuflując i zamiatając pod dywan ...pedofilię waszych duchownych ,którzy gnębili ,katowali,gwałcili tysiące dzieci i młodzieży na całym świecie....wiem że i tak odpowiesz przed Najwyższym za te "zbrodnie".....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Igo 2010-12-23 (02:07) 4 godziny i 40 minut temu

** DZIEKI KOCHANY!!!! PAPIEZU!! POCHODZENIA NIEMIEC ...A KOCHA POLAKOW - PRAWDZIWYCH KATOLIKOW !!!!A NIE NIEMCOW. ** Mozesz wierzyc w cuda. Coprawda to tylko w Polsce na kleczkach calowano go w reke, nawet najwyzsi dostojnicy panstwowi to czynili na znak podleglosci w stosunku do niego swojego panstwa i swojej osobistej. Takiej hanby nie bylo w zadnym panstwie od Kanossy w sredniowieczu. Ale spokojna glowa, w razie jakiejs zawieruchy, to raczej mu bedzie w glowie "Deutschland, Deutschland, Ueber Alles, Ueber Alles In der Welt ... "

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~robert23b 2010-12-22 (23:52) 6 godzin i 55 minut temu

Apel do prałatów, kardynałów i biskupów! Nadchodzi w Polsce fala mrozów.Mrozy w sposób szczególny dotykają ludzi bezdomnych, ubogich, opuszczonych. Chciałbym zaapelować do Was, duchownych o otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających czasami rezydencje milionerów, o otwarcie drzwi bezdomnym. Albowiem bylem głodny a nakarmiliście mnie, bylem chory a uleczyliście mnie, bylem w wiezieniu a odwiedziliście mnie. Niech słowa płynące z ambon z Waszych ust nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu ze potraficie tez dawać a nie tylko brać , i brać. Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych dzieci. Wolna Polska to bieda,nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie 26% dzieci idzie rano bez śniadania do szkól. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju gdzie emeryci nie wykupują leków, gdzie renciści głodują nie jest zgodne z moralnością tak ludzka jak i chrześcijańską. Wy,ubrani w złocone ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich kościołów żebrzących na chleb bo robią Wam konkurencje. Obłudne są Wasze działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać - to rządzący naszym krajem od 1989r sprawili ze staliście się pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku. Nie interesuje Was ze w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się należy jak i wiele innego majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten kraj. Duchowni, moralnie jesteście puści. Jesteście pasożytami których utrzymuje głodujący emeryt, rencista. Wasza bezczelność, nie liczenie się z niczym i nikim sprawia ze młode pokolenie odchodzi z kościoła. Stajecie się obiektem drwin. Dzielicie ludzi siejąc nienawiść wśród nich. Chcecie decydować o standardach moralnych społeczeństwa sami nie mając z moralnością nic wspólnego. To jest właśnie Wasza obłuda, fałsz, zakłamanie. Nie od dzisiaj wiadomo ze kler katolicki jest siedliskiem pedofilii na świecie. Zbrodniarze w sutannach są chronieni przez swoich przełożonych. Miliardy dolarów które wierni przekazali Wam na Wasza działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim, musieliście wypłacić w wyniku wyroków sadowych za pedofilie księży. Ludzie dając na kościół dają na opłacenie wyroków.Trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Pokory, pokory i jeszcze raz pokory, tego Wam trzeba.

odpowiedz

zgłoś do moderacji