więcej

podlaskie

Prokuratura zbada "cud eucharystyczny" w Sokółce.

Logo dostawcy  PAP |  dodane 2009-10-06 (03:40) 5 lat 19 dni 20 godzin i 24 minuty temu
drukuj


Prokuratura zbada "cud eucharystyczny" w Sokółce
opinie
Prokuratura przyjrzy się okolicznościom "cudu eucharystycznego" w Sokółce na Podlasiu - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Pismo przypomina, że kilka miesięcy temu w kościele pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w naczyniu liturgicznym z hostią miała się pojawić krew i fragmenty ludzkiego mięśnia sercowego.

W poniedziałek do prokuratury trafiło oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, które chce ustalenia pochodzenia tych szczątków.

Do nadprzyrodzonego zdarzenia miało dojść na początku roku. Kilka tygodni temu wyszło na jaw, że cudem zajęła się białostocka kuria, która sprawdza, czy w sprawę nie były zamieszane osoby trzecie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

(tbe)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 49 71.01%
nie 20 28.99%

Przeczytaj też

Kuria dementuje plotki na temat cudu w Sokółce

dodane 2009-11-18 (19:11) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 4 godziny i 53 minuty temu

Prokuratura nie chce badać "cudu" w Sokółce

aktualizacja 2009-10-26 (18:47) 4 lata 11 miesięcy 29 dni 5 godzin i 17 minut temu

Plama krwi na hostii - "nie było ingerencji ludzkiej"

aktualizacja 2009-10-14 (16:29) 5 lat 11 dni 7 godzin i 35 minut temu

Kościelna komisja sprawdza "cud" w Sokółce

dodane 2009-09-28 (17:24) 5 lat 27 dni 6 godzin i 40 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (607)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~666 2009-10-08 (01:00) 5 lat 17 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Polska staje się krajem laików i niedowiarków.
Moim zdaniem Cuda istniały istnią i istnieć będą. Od razu widać jak ateiści się burzą i boją się że ten Cud może się okazać prawdą. Widać strach w tych małych duszyczkach, a raczej móżdżkach. Bo co im pozostaje jak nie strach przed tym co odrzucili. Boją się i tyle. Błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
0
~gabi997 2009-10-07 (23:38) 5 lat 18 dni i 26 minut temu

CUD TO CUD ONE ISTNIEJA
Cud jest cudem one istnieja po prostu,.t..ak mala powierzchnie mozgu wykorzystujemy w zyciu ze jest oczywistym nie pojmowanie zjawisk, w naszym mniemaniu,nadprzyrodzonych jestesmy za glupi azeby je pojac- po prostu.............---- PWN __Wydarzenie to miało miejsce 18 sierpnia 1996 roku w kościele parafialnym Santa María w Buenos Aires. Księdzu Alejandro Pezeta po skończeniu odprawiania Mszy św., powiedziano, że na podłodze tego kościoła leży porzucona hostia. Podniósł ją z zamiarem spożycia, jednak widząc jej stan, umieścił ją w naczyniu z wodą i włożył do Tabernakulum. Po kilku dnach zauważył, że hostia zmieniła się w jakąś krwistą substancję, która w ciągu następnych kilku dni jeszcze się powiększyła. W 1999 r. kardynał Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio zlecił wykonanie badań naukowych. W dniu 5 października 1999 w obecności przedstawicieli kardynała dr Castanon pobrał próbkę, którą następnie przesłano do naukowców w Nowym Jorku. Celowo nie poinformowano ich, skąd pochodzi. Dr Frederic Zugibe, słynny nowojorski kardiolog i patolog stwierdził że substancja jest prawdziwym ludzkim ciałem i krwią, w której obecne jest DNA. Oświadczył: "badany materiał jest fragmentem mięśnia sercowego znajdującego się w ścianie lewej komory serca, z okolicy zastawek. Ten mięsień jest odpowiedzialny za skurcze serca. (...) Mięsień sercowy jest w stanie zapalnym, znajduje się w nim wiele białych ciałek. Wskazuje to na fakt, że serce żyło w chwili pobierania wycinka (...) . Co więcej, te białe ciałka wniknęły w tkankę, co wskazuje na fakt że to serce cierpiało-np. jak ktoś, kto był ciężko bity w okolicach klatki piersiowej" Dr Frederic Zugibe dodał, że w takich warunkach białe ciałka przestałyby istnieć po kilku minutach. Wtedy wyjawiono mu prawdę, skąd owa próbka pochodzi. Wtedy dr Zugibe powiedział: "W jaki sposób i dlaczego konsekrowana Hostia mogła zmienić swój charakter i stać się ludzkim żyjącym ciałem i krwią, pozostanie dla nauki nierozwiązalną tajemnicą, która całkowicie przerasta jej kompetencje" [edytuj] Zobacz też Msza świętego Grzegorza transsubstancjacja poznańska legenda o skradzionych hostiach sanktuarium Bra kościół św. Antoniego w Sokółce [edytuj] Bibliografia Joan Carroll Cruz Cuda Eucharystyczne 2002 ISBN 83-86029-49-8 o. Nicola Nasuti OFMConv. Cud Eucharystyczny w Lanciano 2005 ISBN 83-85647-25-2 [edytuj] Linki zewnętrzne Znamy 132 cuda eucharystyczne – KAI -------------------------------------------------------------------------------- Historia i autorzy Zobacz więcej w serwisach WP Wiadomości Prokuratura zbada "cud...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~123456789012345678 2009-10-08 (19:48) 5 lat 17 dni 4 godziny i 16 minut temu

następna forma bałwochwalstwa
to jest bałwochwalstwo BÓG TEGO NIE ŻYCZY

odpowiedz

0
0
~666 2009-10-08 (19:32) 5 lat 17 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Ateiści piszą komentarze jak bardzo nie wierzą w ten cud. Dlaczego?
A dla tego że jak by okazał on się prawdą ich nie wiara popadła by w wątpliwość. Jeden z drugim musiał by się zacząć zastanawiać i użyć swojego małego zamkniętego mózgu nie skalanego wątpliwościami. Wiara przenosi góry. I nie mówię tu o jakiejś naiwnej wierze nie popartej nauką, dowodami i faktami. Istnieje wiele dowodów, wystarczy się trochę otworzyć, ale i tak znajdą się tacy którzy wszystko zanegują Pozdrawiam wszystkich ateistów dumnych ze swojej racjonalnie nie racjonalnej nie wiary.

odpowiedz

0
0
~Jawelm 2009-10-08 (16:48) 5 lat 17 dni 7 godzin i 16 minut temu

cud w Sokółce
Przez takie "cuda!" jestesmy pośmiewiskiem w Europie i na świecie. Współczuje prokuratorowi bo takie śledztwo może mu przekreślić kariere.

odpowiedz

0
0
~jan 2009-10-08 (09:58) 5 lat 17 dni 14 godzin i 6 minut temu

A cuda TUSKA!?
Kiedy zajmie się tym jakaś poważna komisja?

odpowiedz

0
0
~matylda 2009-10-08 (08:11) 5 lat 17 dni 15 godzin i 53 minuty temu

mamona to Bóg dla księży
robią to po to by ich dzieci jeżdziły dobrymi samochodami,osobiście znam takie przypadki

odpowiedz

0
0
~TOmek 2009-10-06 (07:07) 5 lat 19 dni 16 godzin i 57 minut temu

Średniowiecze ! Ludzie obudzcie się !
Klechy jak widać robią WSZYSTKO aby zwrócić na siebie uwagę ludzi mniej inteligentnych :/ Tylko oni jeszcze mogą ich utrzymać ! My natomiast się nie damy ! Pokarzemy tym karaluchom gdzie raki zimują .... poczekajcie za 10 lat będziecie mieli problem i pustki w waszych kościołach !

odpowiedz

pokaż 62 ukryte odpowiedzi

0
0
~teolog doskonaly 2009-10-08 (06:30) 5 lat 17 dni 17 godzin i 34 minuty temu

Sprawa Diabla
Jezus -Zyd wiec Kpl17:10-15:zakaz spozywania krwi! U sw.Jana brak instytucji Eucharystii tj."Jedzcie i pijcie Cialo I krew" (u synoptykow, sw.Pawel: Kor 11)-juz walczyl z prymitywizmem pierwszych chrzescijan w rozumieniu Eucharystii! Skad u Pawla i Synoptykow? Wynik wplywu Grecko-Rzymskich mysteriow religijnych gdzie "laczemie sie z bostwami" bylo nagminne. Od Krzyza-Zmartwychwstania (33r) do spisanie Ewangelii minelo ok. 40-70 lat. Nie racjonalne?

odpowiedz

0
0
~666 2009-10-08 (00:58) 5 lat 17 dni 23 godziny i 6 minut temu

Polska staje się krajem laików i niedowiarków.
Moim zdaniem Cuda istniały istnią i istnieć będą. Od razu widać jak ateiści się burzą i boją się że ten Cud może się okazać prawdą. Widać strach w tych małych duszyczkach, a raczej móżdżkach. Bo co im pozostaje jak nie strach przed tym co odrzucili. Boją się i tyle. Błogosławieni Ci co nie widzieli a uwierzyli.

odpowiedz

0
0
~fram 2009-10-07 (21:38) 5 lat 18 dni 2 godziny i 26 minut temu

prrokuratura zbada cud eucharystyczny
Ja donoszę do prokuratury że Bóg istnieje , czasem pomaga , czasem doświadcza a czasem właśnie czyni takie właśnie "cuda". A co boicie się , boi się dzicz by prawda o Bogu nie okazała się prawdą "naprawdę" i by nieustanna walka z chrześcijaństwem i kościołem katolickim w jednej chwili nie runęła jak domek z kart. Nie bójcie się Bóg jest milościwy , nie karze piorunami nie rzuca gromów nawet jak plucjecie na religię i kościół , jak przeciwstwiacie się Bogu i Chrystusowi. Nie bójcie się więc kawałka ludzkiego serca.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Azazel 2009-10-07 (23:24) 5 lat 18 dni i 40 minut temu

Mogę sę mylić ale....
Chyba nikt nie wierzy w ten cud. Nawet ci boleśnie rozmodleni i mozolnie pobożni.

odpowiedz

0
0
~anka32 2009-10-06 (07:08) 5 lat 19 dni 16 godzin i 56 minut temu

zalosni jestescie
Wiecie co ..jestesmy katolickim narodem podobno...ale to w jaki sposob napadacie na koscioł to żenada ...nikt nie karze wam wierzyc...to nie krytykujcie innych za ich wiare.....a znajac zycie wiekszosc z was to obłudnicy , ktorzy sami brali slub koscielny ...chrzcili dzieci...itp. a teraz krytykuja. a potem gdy umra bliscy to pogrzeb koscielny ale dla ludzi gdzie wtedy ich pogarda dla boga....niech robia pogrzeb swiecki ..ale co by ludzie powiedzieli...tacy jestescie ..tu konczy sie wasza odwaga.......

odpowiedz

pokaż 57 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Max 2009-10-07 (20:43) 5 lat 18 dni 3 godziny i 21 minut temu

Tylko dzięki tygodnikowi " FAKTY i mity ", ludzie zaczynają
coraz bardziej patrzeć trzeżwo na kościół i na wszystko, co się wokół niego dzieje.

odpowiedz

0
0
~Max 2009-10-07 (20:37) 5 lat 18 dni 3 godziny i 27 minut temu

Tylko dzięki tygodnikowi " FAKTY i mity ", ludzie zaczynają
coraz bardziej patrzeć trzeżwo na kościół i na wszystko, co się wokół niego dzieje.

odpowiedz

0
0
~Max 2009-10-07 (20:33) 5 lat 18 dni 3 godziny i 31 minut temu

Tylko dzięki tygodnikowi " FAKTY i mity ", ludzie zaczynają
coraz bardziej patrzeć trzeżwo na kościół i na wszystko, co się wokół niego dzieje.

odpowiedz

0
0
~Max 2009-10-07 (20:31) 5 lat 18 dni 3 godziny i 33 minuty temu

Tylko dzięki tygodnikowi " FAKTY i mity ", ludzie zaczynają
coraz bardziej patrzeć trzeżwo na kościół i na wszystko, co się wokół niego dzieje.

odpowiedz

0
0
~Cycu 2009-10-07 (18:10) 5 lat 18 dni 5 godzin i 54 minuty temu

Cuda to będą jak jak hostie zamienią się w zloto
a klechy przestaną doić biedną i naiwną ciemnote, oraz od.......lą się od budżetowych pieniędzy.

odpowiedz

0
0
~włoszka 2009-10-07 (15:01) 5 lat 18 dni 9 godzin i 3 minuty temu

Lanciano
Czy ktoś był w Lanciano małym mieście we Włoszech? Jeśli nie, to chociaż poczytajcie o tym co tam miało miejsce.

odpowiedz

0
0
~XC 2009-10-06 (09:17) 5 lat 19 dni 14 godzin i 47 minut temu

Meiszkam w Sokółce i co widzę?
Muszę przyznać że podejście ludzi jest sceptyczne. Wszyscy z tej parafii znają proboszcza (który przy okazji ma kilkoro dzieci) i uważają że jest to raczej chwyt ponieważ część ludzi opuściła parafię sw Antoniego (kościół w którym nakręcano 'U Pana Boga ... w reż J. Bromskiego). Film nie pomógł, cud też nie pomoże jeżeli księża ( z zachowania książęta) robią to co robią. Przykre że sięgają po "cuda" by skarbony i taca znów zaczęły się zapełniać. Nazywanie Podlasia Polską typu "B" w dużej mierze możemy zawdzięczać właśnie księżom bo nadal w np. Sokółce rządzi proboszcz. Daleko nam do Europy... Niestety.

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 10 godzin i 21 minut temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 9 godzin i 8 minut temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 12 godzin i 1 minutę temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 16 godzin i 29 minut temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 1 dzień 17 godzin i 40 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.