więcej

Zmarł najstarszy człowiek świata.

PAP |  dodane 2008-08-19 (16:15) 6 lat 5 miesięcy 5 dni 12 godzin i 29 minut temu
drukuj

W Indiach zmarł być może najdłużej żyjący człowiek na świecie - podała indyjska agencja PTI.

Habib Miyan twierdził, że ma 139 lat, choć z jego dokumentów wynika, że urodził się 20 maja 1878 roku, co oznaczałoby, że w chwili śmierci był o dziewięć lat młodszy.

Wiek Miyana nigdy nie został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Oficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. Zgodnie z danymi amerykańskiego instytutu badań gerontologicznych, obecnie najstarszym człowiekiem świata jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker.


(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 277 78.92%
nie 74 21.08%

Przeczytaj też

Amerykanie znaleźli ciało martwego Yeti?

aktualizacja 2008-08-14 (14:10) 6 lat 5 miesięcy 10 dni 14 godzin i 34 minuty temu

W innych serwisach

  • Turystyka: Indie - podróż po gwałt
  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (302)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~patriota1 2011-03-03 (18:42) 3 lata 10 miesięcy 21 dni 10 godzin i 2 minuty temu

Ludzie powinni żyć min. 1000 lat.......a później jak kto chce
w szczęściu i zdrowiu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~gość 2011-03-04 (18:30) 3 lata 10 miesięcy 20 dni 10 godzin i 14 minut temu

NAJSTARSZY
Najstarszym człowiekiem świata był Metuszelach, żyl 969 lat.Było to jeszcze przed potopem, wtedy ludzie żyli bardzo długo. Jeżeli nie wierzycie, przeczytajcie Biblie. Coraz więcej szczególów opisanych w Bibli potwierdzonych jest naukowo. Długości życia ludzi z okresu przed potopem jeszcze nie da się potwierdzić ale nauka czyni postępy. Bądźmy dobrej myśli i ufajmy Bibli.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Leszek 2011-03-07 (17:22) 3 lata 10 miesięcy 17 dni 11 godzin i 22 minuty temu

No tak
NAJDŁUŻEJ ŻYJĄ PRZECIEŻ-ŻYDZI-w Polsce..

odpowiedz

0
0
~ged 2011-03-06 (20:05) 3 lata 10 miesięcy 18 dni 8 godzin i 39 minut temu

Znowu?
Ile razy można?

odpowiedz

0
0
~humorek 2011-03-06 (08:21) 3 lata 10 miesięcy 18 dni 20 godzin i 23 minuty temu

Jak już umarła Francuzka to teraz najstarszy człowiek świata
musi być obowiązkowo z USA( tak jak kiedyś z ZSRR).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~mati879 2011-03-06 (00:54) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 3 godziny i 50 minut temu

[*]

odpowiedz

0
0
~dfg 2011-03-06 (00:22) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 4 godziny i 22 minuty temu

LZ
slucham... LZ jest niesmiertelne, ponad w odpowiedziach wspomniane JPX, i dobrze mi sie slucha w odroznieniu od jakichs bajkof spod okienka w KR :) LZ zyje w duszach w odroznieniu od tych, co owej nie maja, poza slowami z jadem i chrzescijanska nienawiscia:)

odpowiedz

0
0
~draw 2011-03-05 (23:53) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 4 godziny i 51 minut temu

najstarszy człowiek
Autorzy artykułu wstydźcie się, napisaliście, że aktualnie najstarsza jest Edna Parker, jak można podawać takie informacje- Edna Parker zmarła w 2008 r. Słynna jakość WP, nikomu nie chciało się sprawdzić z którego roku oglądają stronę, żenada i to ma być poważny portal?!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ewka 2011-03-05 (19:58) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 8 godzin i 46 minut temu

to teraz
już nie ma najstarszego człowieka...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Iwona 2011-03-05 (17:52) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 52 minuty temu

mam 78 lat ale wygladam na 23 !
czy to znaczy ze bede wieczna ? a moze jestem swieta ? czuje sie naprawde cudem !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Apollo 2011-03-05 (17:50) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 54 minuty temu

sluchajcie muzyki Led Zeppelin ! przyniej czlowiek sie staje niesmiertelnym
to szczera Prawda !

odpowiedz

0
0
~Andromeda 2011-03-05 (17:49) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 55 minut temu

kto to wymyslil..urodzic sie aby umrzec..!?
ten numer jest dobry dla bezmozgowcow tylko,ale dla mozgowcow to katastrofa ! nie zemna te numery Brunner !

odpowiedz

0
0
~abramowitch 2011-03-05 (17:45) 3 lata 10 miesięcy 19 dni 10 godzin i 59 minut temu

naszym jedynym Bogiem jest Biologia !
kto mysli inaczej umrze jako Glupek !

odpowiedz

0
0
~HOMO-SAPIENS 2011-03-04 (21:36) 3 lata 10 miesięcy 20 dni 7 godzin i 8 minut temu

DAJCIE SPOKÓJ - 100 LAT ŻYC POD RZĄDAMI PEŁO
TO ZAKRAWA NA MASOCHIZM !!!!!!!

odpowiedz

0
0
~[polak 2011-03-04 (18:33) 3 lata 10 miesięcy 20 dni 10 godzin i 11 minut temu

NIE WIERZCIE AMERYKANOM
Nie wierzcie Amerykanom. To kłamcy i szydercy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Osa 2011-03-04 (06:28) 3 lata 10 miesięcy 20 dni 22 godziny i 16 minut temu

Zawsze ktos jest najstarszy...
to tak jak z czasem... zawsze jest terazniejszosc i nigdy nie ma ani przeszlosci ani przyszlosci...

odpowiedz

0
0
~Nick 2011-03-03 (23:39) 3 lata 10 miesięcy 21 dni 5 godzin i 5 minut temu

To teraz już nie ma najstarszego człowieka na świecie?

odpowiedz

0
0
~gerontolog 2011-03-02 (19:25) 3 lata 10 miesięcy 22 dni 9 godzin i 19 minut temu

nie wierzę
Co kilka kilka tygodni umiera albo najstarsza kobieta świata, albo najstarszy mężczyzna, albo najstarszy człowiek. OK. Ale w większości przypadków podawanych przez media, to nieprawda.

odpowiedz

0
0
~złodziej z SLD 2011-03-02 (16:06) 3 lata 10 miesięcy 22 dni 12 godzin i 38 minut temu

szkoda
już świat nie bedzie miał najstarszego człowieka świata... Wielka szkoda....

odpowiedz

0
0
~wiekowy 2011-03-02 (12:33) 3 lata 10 miesięcy 22 dni 16 godzin i 11 minut temu

Hindus dbał o zdrowie, a nie o względy w niebie
Jakby JP II codziennie popalił w pozycji jogi skręta, pomedytował, nie żarł pieczonego, kurczaków i dziczyzny, wykąpał się parę razy w Gangesie, zainteresował tym, co miał do powiedzenia Budda, Babadżiba i inni hinduscy "duchowi przowódcy" o zdrowym ciele i zdrowym duchu, to też mógłby liczyć na długowieczność. A jak on się umartwiał w zimnych średniowiecznych katedrach, to reumatyzm, lumbago i inne przypadlości dopadły go w ramach chorób zawodowych. Sam sobie winien. Lepiej było już siedzieć w Zakopanem w pensjonacie, jeździć na nartach i szlifować te swoje teatralne sztuki - może by to ktoś w końcu wystawił... A jakby mu jeszcze towarzyszyła kobieta o, to byłby dodatkowy bonus zdrowotny!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 18 godzin i 24 minuty temu

materiał wideo

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 20 godzin i 9 minut temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 16 godzin i 22 minuty temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 1 dzień 8 godzin i 14 minut temu

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
dodane 2015-01-23 (19:10) 1 dzień 9 godzin i 34 minuty temu

Prokuratura apeluje ws. dziennikarzy zatrzymanych w PKW
dodane 2015-01-23 (16:15) 1 dzień 12 godzin i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 10484