więcej

Zmarł najstarszy człowiek świata.

PAP |  dodane 2008-08-19 (16:15) 6 lat 1 miesiąc 10 dni 21 godzin i 34 minuty temu
drukuj

W Indiach zmarł być może najdłużej żyjący człowiek na świecie - podała indyjska agencja PTI.

Habib Miyan twierdził, że ma 139 lat, choć z jego dokumentów wynika, że urodził się 20 maja 1878 roku, co oznaczałoby, że w chwili śmierci był o dziewięć lat młodszy.

Wiek Miyana nigdy nie został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa.

Oficjalnie najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 roku w wieku 122 lat. Zgodnie z danymi amerykańskiego instytutu badań gerontologicznych, obecnie najstarszym człowiekiem świata jest 115-letnia Amerykanka Edna Parker.


(jks)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 277 78.92%
nie 74 21.08%

Przeczytaj też

Amerykanie znaleźli ciało martwego Yeti?

aktualizacja 2008-08-14 (14:10) 6 lat 1 miesiąc 15 dni 23 godziny i 39 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć
  • Sport: Rekord Legii. Konkurencja bez szans

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (302)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~patriota1 2011-03-03 (18:42) 3 lata 6 miesięcy 26 dni 19 godzin i 7 minut temu

Ludzie powinni żyć min. 1000 lat.......a później jak kto chce
w szczęściu i zdrowiu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~draw 2011-03-05 (23:53) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 13 godzin i 56 minut temu

najstarszy człowiek
Autorzy artykułu wstydźcie się, napisaliście, że aktualnie najstarsza jest Edna Parker, jak można podawać takie informacje- Edna Parker zmarła w 2008 r. Słynna jakość WP, nikomu nie chciało się sprawdzić z którego roku oglądają stronę, żenada i to ma być poważny portal?!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ewka 2011-03-05 (19:58) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 17 godzin i 51 minut temu

to teraz
już nie ma najstarszego człowieka...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~gość 2011-03-04 (18:30) 3 lata 6 miesięcy 25 dni 19 godzin i 19 minut temu

NAJSTARSZY
Najstarszym człowiekiem świata był Metuszelach, żyl 969 lat.Było to jeszcze przed potopem, wtedy ludzie żyli bardzo długo. Jeżeli nie wierzycie, przeczytajcie Biblie. Coraz więcej szczególów opisanych w Bibli potwierdzonych jest naukowo. Długości życia ludzi z okresu przed potopem jeszcze nie da się potwierdzić ale nauka czyni postępy. Bądźmy dobrej myśli i ufajmy Bibli.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Leszek 2011-03-07 (17:22) 3 lata 6 miesięcy 22 dni 20 godzin i 27 minut temu

No tak
NAJDŁUŻEJ ŻYJĄ PRZECIEŻ-ŻYDZI-w Polsce..

odpowiedz

0
0
~ged 2011-03-06 (20:05) 3 lata 6 miesięcy 23 dni 17 godzin i 44 minuty temu

Znowu?
Ile razy można?

odpowiedz

0
0
~humorek 2011-03-06 (08:21) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 5 godzin i 28 minut temu

Jak już umarła Francuzka to teraz najstarszy człowiek świata
musi być obowiązkowo z USA( tak jak kiedyś z ZSRR).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~BTW 2010-11-06 (08:13) 3 lata 10 miesięcy 24 dni 5 godzin i 36 minut temu

BTW
Edna Parker zmarła 26.11.2008 r.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~mati879 2011-03-06 (00:54) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 12 godzin i 55 minut temu

[*]

odpowiedz

0
0
~dfg 2011-03-06 (00:22) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 13 godzin i 27 minut temu

LZ
slucham... LZ jest niesmiertelne, ponad w odpowiedziach wspomniane JPX, i dobrze mi sie slucha w odroznieniu od jakichs bajkof spod okienka w KR :) LZ zyje w duszach w odroznieniu od tych, co owej nie maja, poza slowami z jadem i chrzescijanska nienawiscia:)

odpowiedz

0
0
~Iwona 2011-03-05 (17:52) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 19 godzin i 57 minut temu

mam 78 lat ale wygladam na 23 !
czy to znaczy ze bede wieczna ? a moze jestem swieta ? czuje sie naprawde cudem !

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~polak 2010-11-04 (12:33) 3 lata 10 miesięcy 26 dni 1 godzinę i 16 minut temu

COŚ TU JEST NIE TAK
Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł 2 odszedł tak wcześnie i w chorobach. Myslę że nie miał błogosławieństwa jak ci długowieczni zwykli ludzie.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
0
~Apollo 2011-03-05 (17:50) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 19 godzin i 59 minut temu

sluchajcie muzyki Led Zeppelin ! przyniej czlowiek sie staje niesmiertelnym
to szczera Prawda !

odpowiedz

0
0
~Andromeda 2011-03-05 (17:49) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 20 godzin i 1 minutę temu

kto to wymyslil..urodzic sie aby umrzec..!?
ten numer jest dobry dla bezmozgowcow tylko,ale dla mozgowcow to katastrofa ! nie zemna te numery Brunner !

odpowiedz

0
0
~abramowitch 2011-03-05 (17:45) 3 lata 6 miesięcy 24 dni 20 godzin i 4 minuty temu

naszym jedynym Bogiem jest Biologia !
kto mysli inaczej umrze jako Glupek !

odpowiedz

0
0
~[polak 2011-03-04 (18:33) 3 lata 6 miesięcy 25 dni 19 godzin i 16 minut temu

NIE WIERZCIE AMERYKANOM
Nie wierzcie Amerykanom. To kłamcy i szydercy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~HOMO-SAPIENS 2011-03-04 (21:36) 3 lata 6 miesięcy 25 dni 16 godzin i 13 minut temu

DAJCIE SPOKÓJ - 100 LAT ŻYC POD RZĄDAMI PEŁO
TO ZAKRAWA NA MASOCHIZM !!!!!!!

odpowiedz

0
0
~Osa 2011-03-04 (06:28) 3 lata 6 miesięcy 26 dni 7 godzin i 21 minut temu

Zawsze ktos jest najstarszy...
to tak jak z czasem... zawsze jest terazniejszosc i nigdy nie ma ani przeszlosci ani przyszlosci...

odpowiedz

0
0
~Nick 2011-03-03 (23:39) 3 lata 6 miesięcy 26 dni 14 godzin i 10 minut temu

To teraz już nie ma najstarszego człowieka na świecie?

odpowiedz

0
0
~gerontolog 2011-03-02 (19:25) 3 lata 6 miesięcy 27 dni 18 godzin i 24 minuty temu

nie wierzę
Co kilka kilka tygodni umiera albo najstarsza kobieta świata, albo najstarszy mężczyzna, albo najstarszy człowiek. OK. Ale w większości przypadków podawanych przez media, to nieprawda.

odpowiedz