Strona główna serwisu
U wybrzeży wyspy Samos zatonęła kolejna łódź, zginęło 11 migrantów, głównie dzieci

U wybrzeży wyspy Samos zatonęła kolejna łódź, zginęło 11 migrantów, głównie dzieci

• Co najmniej 11 osób, głównie dzieci, zginęło w czwartek, gdy łódź z migrantami zatonęła u wybrzeży wyspy Samos na wschodzie Grecji
• Straż przybrzeżna prowadzi akcję ratunkową wraz z unijną agencją ds. zarządzania granicami Frontex
• Od 1 stycznia 2016 roku na Morzu Śródziemnym zginęło co najmniej 199 osób
Okoliczności tragedii nie są jasne. Wiadomo jedynie, że uratowano 10 osób oraz odnaleziono ciała czterech chłopców, trzech dziewcząt, trzech mężczyzn i kobiety.

To kolejny wypadek łodzi z migrantami u greckich wybrzeży w ciągu dwóch dni. W środę w pobliżu wyspy Kos zginęło siedem osób, w tym dwoje dzieci.

Mimo zimowych warunków pogodowych na greckie wyspy wciąż przybywają z Turcji migranci. Płyną do Grecji na prowizorycznych łodziach, by stamtąd udać się do bogatszych państw UE.

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od 1 stycznia 2016 roku na Morzu Śródziemnym zginęło co najmniej 199 osób. To znaczenie więcej niż w poprzednich latach. W styczniu 2015 roku były 82 ofiary śmiertelne, a w styczniu 2014 roku - 12.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (12)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~qaz 2016-01-28 (10:15) 20 godzin i 38 minut temu

Jak się chce na taczce przepłynąć morze to takie są skutki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~SAR 2016-01-28 (12:55) 17 godzin i 58 minut temu

Stary, ograny i już nieaktualny "numer" znany z wód przybrzeżnych Australii. Jakkolwiek skrajne uczucia to wywołuje to tak właśnie jest. Pasażerowie łodzi czy pontonów po prostu topią swoje jednostki albo część z nich skacze do wody na widok okrętu marynarki wojennej. Prawo morskie nakazuje akcję ratowniczą i to akurat dokładnie znają. A, że czasami puszczają nerwy i robią to zbyt wcześnie to skutki właśnie widzimy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
13
~pablo 2016-01-28 (13:27) 17 godzin i 26 minut temu

Nareszcie jakies dobre wiadomosci ;D

odpowiedz

zgłoś do moderacji