więcej

Roczna dziewczynka nosi w sobie płód bliźniaka.

wp.pl |  dodane 2009-09-09 (12:15) 5 lat 3 miesiące 8 dni 18 godzin i 34 minuty temu
drukuj

Wygląd rocznej Kang Mengru z Chin może szokować. Dziewczynka ma olbrzymi brzuch, który utrudnia jej poruszanie się. Lekarze byli zdumieni, kiedy odkryli, że dziecko nosi w sobie płód swojego bliźniaka – pisze „The Sun”.

Lekarze początkowo nie wiedzieli, co dolega małej Kang Mengru. W końcu, dzięki wykonaniu tomografii komputerowej ustalono, co jest przyczyną olbrzymiego brzucha dziewczynki. Jest to nierozwinięty płód najprawdopodobniej bliźniaka Kang.

Dziewczynka czeka na operację usunięcia płodu, która przywróci jej normalny wygląd.

Zobacz zdjęcie w "The Sun".

(pp, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 16 40%
nie 24 60%

Przeczytaj też

Archeolodzy odkryli nietypową studnię sprzed 1000 lat

dodane 2010-03-22 (09:05) 4 lata 8 miesięcy 25 dni 21 godzin i 44 minuty temu

Bitwa o rodzinę

dodane 2009-08-20 (14:58) 5 lat 3 miesiące 27 dni 15 godzin i 51 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (116)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
mat215 2012-05-15 (22:24) 2 lata 7 miesięcy 2 dni 8 godzin i 25 minut temu

Czyżby to była najmłodsza matka na świecie? Nowy rekord Guinessa?

odpowiedz

0
0
nugata 2011-12-04 (10:21) 3 lata 13 dni 20 godzin i 28 minut temu

Maryja dziewica

odpowiedz

0
0
~mis 2009-09-09 (17:30) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 19 minut temu

typowy przykład
fetus in fetu - człowiek w człowieku, polecam hcfor.pl ciemna strona ludzkości

odpowiedz

0
0
~PISuar 2009-09-09 (17:29) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 20 minut temu

jurek, gowin .... RATUNKU
nie dopuśccie do usunięcia nienarodzonego! niech papa xiv jedzie do chin, niech krzyczy. jak juz w sprawie swojej SS w związku z wojna nie krzyczał to niech teraz krzyczy i niech nie da usunąc - niech wywoła nowa wojnę (na wojnie był to sie zna !

odpowiedz

0
0
~krk 2009-09-09 (17:29) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 20 minut temu

Ciemnogród
Mam wrażenie czytając niektóre komentarze ,że są rodem ze średnowicza.

odpowiedz

0
0
~moni 2009-09-09 (17:12) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 37 minut temu

Niezwykła anomalia określana jest jako fetus in fetu, czyli płód w płodzie. Jest ona niezwykle rzadka, występuje raz na 500 000 ciąż. Zjawisko to występuje zawsze w początkowym okresie ciąży. Najczęściej kończy się śmiercią obu płodów. W ekstremalnie wyjątkowych przypadkach dziecko z drugim zarodkiem w swoim ciele przeżywa ciążę i poród. W takim wypadku, embrion kontynuuje swoje życie w ciele rodzeństwa jak zamknięty pasożyt.Embrion wewnątrz bliźniaka można nazywać żywym tylko w takim sensie, że tkanki go budujące jeszcze nie obumarły lub nie zostały wyeliminowane. Oznacza to, że „życie” takiego zarodka nie różni się niczym od „życia” nowotworu. Jego komórki wykazują pewien poziom normalnego metabolizmu, jednak jedynie w przyjaznym środowisku macicy może rozwinąć się dziecko. W „najlepszym” wypadku z takiego embriona może rozwinąć się szczególnie dobrze wykształcona teratoma (czyli potworniak, zmiana nowotworowa w postaci zbioru komórek różnych tkanek, raczej niegroźna i możliwa do usunięcia)

odpowiedz

0
0
~krasnal 2009-09-09 (17:06) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 43 minuty temu

Krzynówek! Co ? Ty ku**o! Zrób coś dla piłki nożnej i umrzyj na raka w straszliwej agonii! Beztalencie !

odpowiedz

0
0
~Krzysztof 2009-09-09 (17:03) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 46 minut temu

Ręce precz od nienarodzonego; zbrodniarze!!!
To nieludzkie! Wszyscy, którzy chcecie pozbawić życia życie nienarodzone, jesteście zbrodniarzami i jawnogrzesznikami.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~wiwiwi 2009-09-09 (17:00) 5 lat 3 miesiące 8 dni 13 godzin i 49 minut temu

Roczna dziewczynka nosi w sobie płód bliźniaka
Czy Wy widzicie kto to napisał?! The Sun to taki sam szmatławiec jak Fakt w Polsce. Czym tu sie delektować nawet jeśli to prawda. To oczywiste ze trzeba operować. Nad czym tu deliberować. Chyba, że ktoś zaczytuje sie w takich bezeceństwach to ma pozywke, by roztrząsać temat.

odpowiedz

0
0
~jan 2009-09-09 (16:44) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 5 minut temu

bóg tak chciał,
więc ma tak zostać, nie właźmy z pazurami w dzieło baga.

odpowiedz

0
0
~marzan 2009-09-09 (16:33) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 16 minut temu

Chińczyk potrafi
I jak tu się mierzyć z narodem którego kobiety potrafią być w ciąży w pierwszym roku życia? Zakryją nas czapkami, szkoda gadać :(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~brutal 2009-09-09 (16:31) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 18 minut temu

No i mamy kolejną laskę
która nie wie jak i kiedy zaszła w ciążę

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~loolpol 2009-09-09 (16:19) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 30 minut temu

to może być potworniak
Jest taka możliwość że może być to potworniak, Dość częssto gdy wsrzykuje się myszom komórki macierzyste to niektóre rozwijają się w potworniaka podobnego do płodu ale bez wszystkich organów - czasami to może być nawet podobne do płodu. W większości komórki te mnożą się w miejscach uszkodzęń i różnicują tracąć swe niezwykłe właściwości w wyniku specjalizacji.

odpowiedz

0
0
~Ludzie 2009-09-09 (16:18) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 31 minut temu

ludzie
LUDZIE RATUJMY ŻYWE DZIECKO!! Płód żyje!

odpowiedz

0
0
~Paul 2009-09-09 (16:09) 5 lat 3 miesiące 8 dni 14 godzin i 40 minut temu

NAWIEDZENI ABORCJONIŚCI...
...chyba nie zauważyli że płód jest martwy. Do szkoły a potem na forum.

odpowiedz

0
0
~jaska 2009-09-09 (15:13) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 36 minut temu

Roczna dziewczynka nosi w sobie płód bliźniaka
Kaka, doskonała wypowiedź (szkoda, że niektórzy nie rozumieją sensu Twojego posta). Pozdrawiam

odpowiedz

0
0
~Arni 2009-09-09 (15:13) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 36 minut temu

Czy wy niektórzy jesteście głupi?
Przecież czasem takie rzeczy się zdarzają, I tutaj lekarze mogą pomóc, bo niezbędna jest operacja, żeby dziewczynka mogła przeżyć, o nie takich rzeczach się czytało i widziało w TV, po prostu płód nie rozwinął się jak trzeba i to dosłownie, więc operacja potrzebna by dziecko przeżyło, jak ktoś się nie zgodzi, to dostanie manto.

odpowiedz

0
0
~Magda 2009-09-09 (15:11) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 38 minut temu

to nie jest aborcja
Jestem przeciwko aborcji ale w tym przypadku bym tego tak nie nazwała . To jest jej brat bliźniak wrośnięty w jej brzuch i juz od dawna musi byc nie żywy. Zdarzają sie takie przypadki. Dziewczynka nie jest matka, tylko siostra i nie ma tego płodu tak umiejscowionego w sobie by były jakiekolwiek szanse na jego rozwiniecie w niej. Poza tym ciaza trwa 9 miesiecy wiec gdyby jej brat miał życ ,to juz by był w sród nas. Szkoda mi tej małaj. Dobrze,ze pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego wszystkiego .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~derek 2009-09-09 (15:07) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 42 minuty temu

nipokalanie poczeta?
a religia jaka?

odpowiedz

0
0
~eleker 2009-09-09 (15:05) 5 lat 3 miesiące 8 dni 15 godzin i 44 minuty temu

Tomografie robi sie natychmiast anie.......
po pewnym czasie...Wiec o co tu chodzi..???To powinno byc wiadfome natychmiast.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 18 godzin i 49 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 18 godzin i 19 minut temu

UE zaostrzy sankcje wobec Krymu
dodane 2014-12-17 (11:00) 19 godzin i 49 minut temu

Zarzut zabójstwa dla mężczyzny, który podpalił pracownice GOPS
dodane 2014-12-17 (10:50) 19 godzin i 59 minut temu

W autobusach i tramwajach pojawią się "tajemniczy klienci"
dodane 2014-12-17 (12:27) 18 godzin i 22 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 27004