Strona główna serwisu
Ławrow: NATO i UE nie chcą współpracować z Rosją

Ławrow: NATO i UE nie chcą współpracować z Rosją

• Siergiej Ławrow krytykuje NATO i UE za brak chęci współpracy
• Relacje między Rosją a Zachodem są - mówił - gorsze niż w czasach zimnej wojny
Siergiej Ławrow Siergiej Ławrow ()
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow skrytykował w Monachium NATO i UE za brak gotowości do współpracy z jego krajem. Jego zdaniem relacje między Zachodem a Rosją są w wielu częściach świata gorsze niż w czasach zimnej wojny.

- NATO i UE odmawiają współpracy z Rosją, nazywają nas wrogiem - powiedział Ławrow w swoim wystąpieniu podczas 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

- Dawne odruchy ciągle jeszcze są żywe. W niektórych regionach świata relacje między strefą euroatlantycką a naszymi krajami są ciągle jeszcze takie, jak w czasach zimnej wojny lub jeszcze gorsze - mówił szef rosyjskiej dyplomacji. Jak dodał, "ideologiczna konfrontacja stała się znów chlebem powszednim".


- Mamy do czynienia z mieszanką propagandy i realnej polityki. To uniemożliwia nam rozwiązywanie realnych problemów - ocenił Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji skrytykował tendencje do podejmowania przez państwa decyzji na własną rękę, zamiast "pracować w zespole". - Potrzebna jest wspólna odpowiedź na zagrożenia kompleksowe. Musimy przyzwyczaić się do pracy w zespole, zamiast podejmować decyzje za wszystkich - oświadczył.

Ławrow zadeklarował, że Rosja "chce odwrócić niekorzystne tendencje i spełnić oczekiwania, które się w nas pokłada".


Rosyjski polityk skrytykował ukraińskie władze za "brak gotowości do realizacji postanowień z Mińska". Zarzucił rządowi w Kijowie prowadzenie wojny poprzez "głodzenie" mieszkańców Donbasu i Krymu. Jak podkreślił, rząd Ukrainy odciął Krymowi dostawy wody, co jego zdaniem mogłoby zostać uznane za zbrodnię wojenną.

Szef MSZ Rosji ocenił też, że szansa na zrealizowanie ustalonego zawieszenia broni w Syrii wynosi mniej niż 50 proc.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (342)
Nie zgadzam się z opinią
213
Zgadzam się z opinią
508
~Tylko Miedzymorze 2016-02-13 (14:35) 10 godzin i 13 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
215
Zgadzam się z opinią
446
~mm 2016-02-13 (14:29) 10 godzin i 19 minut temu

głodzenie krymu? - to ukraińcy mają jeszcze żywić waszych obywateli?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
138
Zgadzam się z opinią
334
~Endrju 2016-02-13 (15:00) 9 godzin i 48 minut temu

Wyraźny sygnał, że coś jest u nich nie tak, chyba rzeczywiście ludzie z Rosji mają już dość tego co zgotowała im władza w sklepach. Szkoda ich, bo większość normalna.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
153
~arbiter 2016-02-13 (15:42) 9 godzin i 6 minut temu

W sprawie "głodzenia" Krymu to Ławrow zdaje się udaje idiotę. Skoro Krym został przyłączony do Rosji to ona ma obowiązek go teraz żywić i zaopatrywać. Nawet dziecko by to zrozumiało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
101
Zgadzam się z opinią
196
~osa 2016-02-13 (14:54) 9 godzin i 54 minut temu

Ale przewrotna łajza

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
138
~bbbn 2016-02-13 (15:58) 8 godzin i 50 minut temu

Wspolraca z agresorem i krajem mafinym czysto bandyckim gdzie klamstwo jest na kazdym kroku jest bez sensu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
69
Zgadzam się z opinią
153
~Mieliście panie Ławrow... 2016-02-13 (14:55) 9 godzin i 53 minut temu

...taki piękny zespół z Ukrainą, byliście niemal braćmi - jednym narodem.... Co z tego pozostało? Wy szukacie winnych? - oczywiście, że są - NA KREMLU !!! ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
67
Zgadzam się z opinią
151
~Miron 2016-02-13 (14:49) 9 godzin i 59 minut temu

Łżesz Ławrow. Nikt nie wierzy w takie brednie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
105
Zgadzam się z opinią
184
~law 2016-02-13 (15:18) 9 godzin i 30 minut temu

oddaj tupolewa,oddaj krym,oddaj wszystko co zagrabiłeś i spójrz w lustro a zobaczysz kłamcę i hipokrytę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
78
Zgadzam się z opinią
157
~Adam 2016-02-13 (14:38) 10 godzin i 10 minut temu

Ławrow szybko zapomniał kto jest agresorem .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
92
Zgadzam się z opinią
168
~Stefan 2016-02-13 (14:35) 10 godzin i 13 minut temu

Panie Ławrow ... odpuście sobie INWAZJĘ na Ukrainę, Gruzję itd .... to są SAMODZIELNE PAŃSTWA a wtedy Unia będzie z wami utrzymywać DOBRE kontakty !!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
69
Zgadzam się z opinią
143
~antyrus 2016-02-13 (15:59) 8 godzin i 49 minut temu

Taka wielka Rosja a nie ma wody dla Krymu który zbrojnie ukradła Ukrainie? Jakby tego było mało, to ci ruscy złodzieje rządają jeszcze aby ci okradzeni dawali pić złodziejom. Domagają się jeszcze tego, żeby karmić tych w Donbasie, którzy nie chcą do Ukrainy należeć? Toż to tylko przepity ruski łeb mógł w pijackim amoku wymyślić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
65
Zgadzam się z opinią
138
~rada 2016-02-13 (14:48) 10 godzin temu

Pierwszą rzecz, którą bym zrobił, to wydalił córeczkę bandyty Ławrowa z Uniwersytetu Nowojorskiego. Niech córunia wraca do tatusia do ruskiego raju.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
93
~Ptys 2016-02-13 (17:09) 7 godzin i 39 minut temu

Z terrorystami się nie współpracuje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
78
~Henryk 2016-02-13 (15:42) 9 godzin i 6 minut temu

Krym , okazuje się ciężkostrawnym kąskiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
192
Zgadzam się z opinią
252
~yes it is 2016-02-13 (14:16) 10 godzin i 32 minut temu

Rosja ze swoim awanturnictwem i kłamstwami winna być wykluczona z każdych rozmów, a sankcjami wykończona dla dobra przyszłych pokoleń Rosjan i całego świata.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
96
~A co tam 2016-02-13 (15:09) 9 godzin i 39 minut temu

Problem w tym ze Rosja stracila wiarygodnosc i zaufanie miedzynarodowe. Slowa sie nie licza lecz czyny a pobrzekiwanie szabelka nie robi juz na nikim zadnego wrazenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
64
~I Ławrow skończy jak oni... 2016-02-13 (16:59) 7 godzin i 49 minut temu

...Prezydent Rosji dokonał w piątek masowej czystki w najwyższym kierownictwie rosyjskich resortów siłowych. Jej ofiarą padł m.in. szef Komitetu Śledczego Czeczenii, a także cały szereg generałów służb śledczych, MSW, policji antynarkotykowej i Ministerstwa ds. sytuacji Nadzwyczajnych. "To tylko zwykłe procesy rotacyjne" - twierdzi Dmitrij Pieskow, rzecznik Władimira Putina. Zapewnia też, że dymisja generała Siergieja Diewiatowa - szefa Komitetu Śledczego Czeczenii nie ma związku ze śledztwem w sprawie zabójstwa lidera opozycji Borysa Niemcowa, o które podejrzani są ludzie rosyjskiego namiestnika Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Putin zmienił też wiceszefa wojsk MSW na Kaukazie, powołując na stanowisko generała-majora Olega Kozłowa. Głowy posypały się także w Komitecie Śledczym Federacji Rosyjskiej w Moskwie. Stanowiska stracili jego wiceszefowie - generałowie Aleksiej Ziaziew i Jewgienij Minajew, a także szefowie Komitetu w Obwodach Kemerowskim i Czelabińskim. Zdymisjonowano także wiceszefa kadr MSW gen. Jurija Kostenkę, szefa Zarządu Transportu MSW w okręgu Północno-Zachodnim gen. Wadima Kaszyrina i wiceszefa Akademii MSW gen. Jurija Toropina. Nowym wiceszefem służby antykorupcyjnej MSW został Władysław Gorkawcew. W Ministerstwie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zdymisjonowano gen. Wiktora Klimkina i szefa kadr gen. Roberta Kirejewa. W Federalnej Służbie ds. Kontroli Narkotyków zdymisjonowano generałów Wadima Konowałowa, Aleksandra Protopopowa i Urała Łatypowa. O nadciągającym trzęsieniu ziemi w rosyjskich resortach siłowych głośno było już po tym, jak w tajemniczych okolicznościach zmarł niedawno szef wywiadu wojskowego GRU gen. Igor Siergun, w wcześniej gen. wojsk powietrzno-desantowych Aleksandr Szuszukin, który dowodził inwazją na Krym. Przypomnijmy, że z 42 rosyjskich generałów, którzy odeszli z tego świata w latach 1992-2016 tylko 3 zmarło z przyczyn naturalnych! Zdecydowana większość skończyła z kulą w głowie, powiesiła się, wyskoczyła przez okno, zginęła w dziwnych wypadkach lub zmarła nagle w niejasnych sytuacjach...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
38
Zgadzam się z opinią
90
historyk 63 2016-02-13 (15:02) 9 godzin i 46 minut temu

( cyt ) Ławrow zadeklarował, że Rosja "chce odwrócić niekorzystne tendencje i spełnić oczekiwania, które się w nas pokłada". Miał chyba na myśli Krym i wschodnią Ukrainę!!!!!

odpowiedz